• BITCOIN/TL
  1146838,296
  % 0,95
 • ETHEREUM/TL
  62736
  % 0,81
 • RIPPLE/TL
  17.98
  % 0,50
 • BITCOIN CASH/TL
  6572.61,385
  % -0,10
 • LITECOIN/TL
  2078.07
  % -0,57
 • COSMOS HUB/TL
  274.08
  % -1,84
 • CARDANO/TL
  11.31
  % -0,44
 • TETHER/TL
  28.94
  % 0,18

Bitcoin Exchange LVL, Dünyanın Her Yerinde Kullanılabilen Mastercard Kartı Başlatıyor

binance.gif

Başlangıç ​​kripto para birimi değişimi LVL, bitcoin ve fiat hesaplarına bağlı bir Mastercard banka kartı için ön siparişleri açıyor.

LVL CEO’su Chris Slaughter, kartın Mastercard’ın birinci sınıf ürünleri arasında olduğunu ve dünyanın her yerinde kullanılabileceğini söyledi. Mastercard, yorum taleplerine ise yanıt vermedi.

Slaughter, “[Mastercard] ‘ın kripto ile bağlantılı olduğu konusunda rahat olması birkaç ay sürdü,” dedi. “Premium markaları ile uyumlu olduğuna onları ikna etmek daha fazla ilgiliydi çünkü kripto işletmelerine bakış açıları üye hizmet işletmeleri değil, işlemsel işletmelerdi. … Mastercard’ın gözünde premium kart üyeliğine benzeyen bir abonelik hizmetiyiz. “

Banka kartı, LVL’nin geleneksel bankacılık hizmetlerini ve kriptoyu ortalama tüketici için bir araya getirme amacının bir parçasıdır. Kasım 2020’de firma , aboneliğe dayalı bir hizmet lehine platformundaki işlem ücretlerini kaldırdı . Slaughter, banka kartının firmanın gelirinin “önemli bir bölümünü” oluşturmasını beklediğini söyledi.

Çoğu borsada nakit, “yararına” (FBO) hesaplarında tutulur. Bu tür hesaplar şirket adına açılır ve bireysel kullanıcılar için alt hesaplara sahiptir. Buna karşılık, Slaughter, LVL’nin müşterinin adına açılan ve LVL tarafından kontrol edilemeyen vadesiz mevduat hesapları sunduğunu söyledi .

LVL’nin arka uç bankası, borsanın San Francisco fintech firması Synapse aracılığıyla eriştiği West Memphis, Ark. Merkezli bir topluluk bankası olan Evolve Bank & Trust’tır. (Synapse, diğer şirketlerin kendi platformlarına çek hesapları gibi banka hizmetleri eklemelerine izin veren API’ler sunar .)

Synapse CEO’su Sankaet Pathak, “Diğer insanlar kripto bağlantılı banka kartları yapmak istiyor, ancak [LVL] bu konuda pazarlanabilecek en hızlısı” dedi. “İnsanların kripto alanında sürekli olarak arzuladıkları bir işlev, E-Ticaret ve Schwab ile olan aynı şey – hesaplarına bağlı para yatırma yetenekleri, doğrudan para yatırma ve kart verme istiyorlar.

Son aylarda, eşler arası kripto pazarı Paxful , dijital yatırım platformu Bitpanda ve Manhattan merkezli banka Quontic gibi şirketler , kripto hesaplarına bağlı banka kartlarını başlatma planlarını duyurdular.

coindesk

binance.gif