• BITCOIN/TL
  1147178,115
  % 0,55
 • ETHEREUM/TL
  62822
  % 0,79
 • RIPPLE/TL
  18
  % 0,59
 • BITCOIN CASH/TL
  6567.48,131
  % -0,19
 • LITECOIN/TL
  2076.3
  % -0,75
 • COSMOS HUB/TL
  273.88
  % -1,88
 • CARDANO/TL
  11.32
  % -0,73
 • TETHER/TL
  28.95
  % 0,11

Bitcoin ETF Çabalarını Güçlendirme: Grayscale, ETF’lerin Yeni Küresel Başkanını İşe Aldı

binance.gif

Grayscale, Alerian ve S-Network Global Indexes’te eski bir yönetici olan David LaValle’yi şirkete Amerika Birleşik Devletleri’nde onaylanmış bir BTC ETF’sine sahip olma yolunda yardımcı olması için atadı.

Şöyle açıkladı 4 Ağustos’ta önceki, önde gelen dijital varlık yöneticisi ekibine yeni eklenmesiyle bir Bitcoin ETF girmek için elinden çaba geliştirmiştir.

David LaValle, doğrudan şirketin CEO’su Michael Sonnenshein’e rapor verecek olan yeni Kıdemli Genel Müdür ve ETF’lerin Küresel Başkanı oldu.

Daha önce LaValle, yenilikçi yatırım stratejileri oluşturmaya odaklanan bağımsız bir endeks sağlayıcısı olan Alerian ve S-Network Global Indexes’in İcra Kurulu Başkanı olarak görev yaptı.

Açıklamaya göre, Grayscale’in yeni yöneticisi “tüm ETF manzarasını kapsayan çeşitli bir geçmişe” sahip.

“Yatırımcı tercihlerinde, varlık yöneticilerini ve varlık yönetimi endüstrisini doğrudan etkileyen temel bir değişim oldu. Bu dijital evrimi ilerletmek için Michael [Sonnenshein] ve Grayscale ekibiyle çalışma konusundaki geniş deneyimimden yararlanma fırsatından çok memnunum.” – LaValle yorumladı.

Ayrıca firmanın gelecekte Bitcoin ve diğer dijital varlıkların performansını izleyen bir borsada işlem gören fon geliştirme ve nihayetinde başlatma planlarını da doğruladı.

Grayscale, daha önce en büyük ürünü olan Bitcoin Trust’ı bir ETF’ye dönüştürmek için uzun vadeli stratejisini özetlemişti . Şimdiye kadar, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu henüz böyle bir ürünü onaylamadı.

SEC Başkanı – Gary Gensler – Son zamanlarda gösterilen bir BTC ETF gözlemcisi yatırımcılara her türlü güvenli yeter emindir sonra ABD’de gün ışığını görecek.

ABD ETF başvurularını reddetmeye devam ederken, Kanada bu tür üç ürünü zaten onayladı ve son birkaç ayda milyarlarca dolar kazandılar.

cryptopotato

binance.gif