• BITCOIN/TL
  1089515,607
  % -0,53
 • ETHEREUM/TL
  58918
  % -0,04
 • RIPPLE/TL
  17.42
  % -1,15
 • BITCOIN CASH/TL
  6410.09,420
  % -0,86
 • LITECOIN/TL
  2001.21
  % -0,87
 • COSMOS HUB/TL
  268.53
  % 0,62
 • CARDANO/TL
  10.83
  % -2,87
 • TETHER/TL
  28.85
  % -0,28

Bitcoin Death Cross 2021 Burada: Endişelenmemeniz İçin Nedenler

binance.gif

Q4 2019 ve Q1 2020 kazalarının her ikisi de bir ölüm haçından önce geldi ve piyasadaki gelgitlerin büyük bir şekilde değişmek üzere olduğunu gösteriyordu.

Ölüm Haçı Neden Çalışır?

Death cross göstergesi hem hisse senedi hem de kripto piyasalarında güvenilir olmuştur – 1974 ve 2008 borsa çöküşlerinin yanı sıra 4 büyük kripto çöküşünü öngörmüştür. Boğa piyasası sona erdiğinde, kısa vadeli momentum (50 günlük hareketli ortalama çizgisi veya 50MA ile gösterilir) yavaşlamaya başlar.

Death Cross , MA-50 ve MA-200 arasında bir geçişi tanımlarken , daha kısa olan 50 günlük, 200 günün altında geçer.

btusd-haziran19

 

Uzun vadeli hareketli ortalamalar, sağlam bir eğilim sağlayabilir – tabiri caizse en uygun çizgi, temel talep hakkında bir fikir yaratır. Yükseliş piyasalarında, momentum zamanla yükselir, bu nedenle 50MA gibi daha kısa zaman dilimlerinde piyasa uzun vadeli ortalamayı aşma eğilimindedir.

Uzun vadeli hareketli ortalamaların altına düşen (özellikle yüksek hacimde) kısa vadeli hareketli ortalamalar, talep ve faizin kuruduğunu ve genellikle büyük bir düşüş veya uzun süreli bir ayı piyasası tarafından takip edildiğini gösterir.

Death Cross’un Kriptoda Güvenilirliği

Geleneksel piyasalardan çok daha genç olan kripto para piyasası her zaman aynı kurallara tabi değildir. Ölüm çaprazının bireysel hisse senetlerine ve geniş tabanlı endekslere genellikle sert bir darbe indirdiğini defalarca gördük. Gerçekten de, çoğunlukla Bitcoin pazarında benzer eğilimler gözlemlendi .

Ancak, ölüm haçı göstergesi kusursuz değildir. 2015’in yıl ortası Bitcoin ölüm çaprazı, çok daha düşük bir hacimde olmasına rağmen, aslında büyük bir yükseliş koşusu izledi.

 

Daha sonraki yıllardaki ölüm geçişleri, kısmen daha yüksek hacimde daha doğru fiyat keşfi nedeniyle düşüş fiyat hareketi tarafından daha güvenilir bir şekilde takip edildi. Bu kesinlikle ciddiye alınması gereken harika bir göstergedir, ancak yukarıdaki rakamlara göre asla bir kilit değildir, ölüm haçından Altın haç gerçekleşene kadar ROI’yi gösterir, bu tam tersi – MA-50 çizgisi geçtiğinde MA-200 çizgisinin üstünde.

Bu, Bitcoin’in gençliğinin bir işlevi olabilir, ancak bir ölüm geçişi her zaman büyük fiyat hareketleri tarafından takip edildi, bu yüzden yine de hazırlanmaya değer.

Saf teknik analiz dışında , ölüm haçının düşüş eğilimine karşı itebilecek birkaç ilginç temel faktör var: El Salvador’un Bitcoin’i benimsemesi , Taproot’un sinyalizasyon tamamlaması , madencilerin Teksas’ın yenilenebilir enerji dünyasına geçişi ve daha fazlasının olasılığı var. Haziran ayı sonunda BTC fiyatı için ölüm haçının sakladığı şeyi hafifletmek (veya reddetmek).

cryptopotato

Sorumluluk reddi: Burada ifade edilen fikirler yatırım tavsiyesi değildir yalnızca bilgi amaçlı sağlanmıştır. Her yatırım ve tüm alım satım risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce her zaman kendi araştırmanızı yapmalısınız. Kaybetmeyi göze alamayacağınız parayı yatırmanızı önermiyoruz.”

binance.gif