• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Bitcoin: Bu, günümüz piyasasındaki en iyi seçeneğiniz olabilir

binance.gif

Bitcoin‘in yarıya indirilmesi ve niceliksel sertleşmesi ve bunun fiyat hareketine etkileri hakkındaki spekülasyonlar , başından beri kral paranın yolculuğunun ayrılmaz bir parçası olmuştur. Yarılanmalar tarihsel olarak devasa fiyat artışlarıyla ilişkilendirildi ve analistlerin BTC’nin periyodik blok ödül yarılanması etrafında odaklanan dört yıllık bir fiyat döngüsünü izlediğine inanmasına yol açtı.

Bu tür spekülasyonlara inanılırsa, bu, BTC’nin bu yılın başlarındaki boğa koşusunun, geçen yıl gerçekleşen üçüncü yarılanmanın bir sonucu olduğu ve bu döngü için daha yüksek zirvelerin zaten kaybedildiği anlamına gelir. Aslında, eski boğa Clem Chambers’a göre, ADVFN CEO’sunun yakın tarihli bir röportajda BTC’nin yakında 10.000 $ fiyat aralığına ulaşabileceğini iddia etmesiyle durum tam da bu . tahmin etti,

“Kolayca ve muhtemelen çok yakında 20 binin altına düşeceğini görüyorum ve sonra potansiyel olarak 10 bin civarında bir dip görüyorum ama bence 12-13 bin pazar için iyi bir dip.”

Bu döneme Kripto-Kış olarak atıfta bulunarak, fiyatın tekrar yüksek seviyelere çıkmadan önce önümüzdeki 2-3 yıl içinde daha da kötüleşeceğini ve durgunlaşacağını söyledi. Rekt Capital , bu döngüyü geçen yıl üssel yüksekler dediği şeyden başlayarak dört parçaya böldü. Bu aşamada, madeni para yeni ATH’lere ulaştığında ve yatırımcı duyarlılığı coşkulu olduğundan fiyat zirve yapar. Bunu genellikle satış baskısı arttıkça ve değerleme düştükçe bir düzeltme izler.

BTC dibe vurmaya başladığında, indirimli fiyatlar birikim aşamasını tetikler. Analiste göre, ödül beklentisi büyük ölçüde arttığından, bu maksimum finansal fırsatın zamanıdır. Son olarak, Pazar psikolojisinin satıştan satın almaya geçişte büyük bir rol oynadığı İyileşme ve Devam Etme aşaması başlar.

Chambers’a göre, BTC’nin fiyat hareketi son on yılda “sertleşme” ile tetiklenen çok benzer bir model izledi. Ekledi,

 “Roket gibi çıkıyor, kaya gibi iniyor. Bir roket gibi her yükseldiğinde, ikiye katlanma eğilimi gösterir ve daha sonra temelde bir önceki zamanın iki katı olan bir seviyeye geri döner.”

Tarihsel olarak, Bitcoin’in yarılanması BTC pazarında katlanarak büyümeye neden oldu. İlk yarılanma 2012’de gerçekleşti ve ardından, madeni para başına 11 dolardan 2013 sonunda 1.150 dolara %3400’lük bir fiyat artışı geldi. Ancak, 2013 zirvesine ulaştıktan sonra fiyatı %80 düştü. Benzer şekilde, 2016’da gerçekleşen ikinci yarılanmayı, fiyatın 2016’da 650 dolardan Aralık 2017 sonunda 19.600 dolara yükseldiği 2017 boğa koşusu izledi – %4.080’lık bir artış.

Mayıs 2020 yarılanmasından sonra, Bitcoin fiyatı Ekim ayında yeni zirvelere dokunmaya başladı ve düzeltme aşamasına girmeden önce bu yıl Nisan ayında 64.000 dolarlık yeni bir ATH’ye yükseldi.

Birçoğu, en son düzeltmelerin Elon Musk’ın yinelenen tweet’lerinden ve Çin’in neden olduğu FUD’den kaynaklandığına inanıyor . Ancak Chambers, olay ne olursa olsun gerçekleşeceği için durumun böyle olmadığını iddia etti.

“Piyasa bir şey yaptığında bunu her zaman bir kişiye yapıştırmak isterler. Kişiselleştirilmemiş sebepleri sevmezler. Tekniklerle, para akışlarıyla vb. ilgili.”

ATL’de yatırımcı duyarlılığı ve dış faktörlerin yanı sıra piyasayı daha da aşağıya çeken spekülasyonlarla yatırımcılar ne yapmalı? HODL dedi analist, ancak yalnızca ticaret oyununun kurallarını biliyorsanız.

“Bitcoin’in de içinde bulunduğu, son derece spekülatif, son derece değişken, son derece tehlikeli bir piyasada, ne yaptığınızı kesinlikle bilmiyorsanız, bunu yapmayın.”

Chambers, döngünün kendini tekrar edeceğini bilmek çok önemli, diyerek sözlerini tamamladı. Ayrıca, satış baskısı yüksek ve fiyatlar düşükken varlıkların satın alınması gerektiğini ve bunun tersini de önerdi. Bu döngü için oyun planı, önümüzdeki birkaç yıl içinde en altta satın almak ve biriktirmek ve daha sonra devam eden döngü olgunlaştığında 100.000 $ ‘a ulaşabileceğini söylediği daha yüksek seviyelerde satmak olacaktır.

ambcrypto

binance.gif