• BITCOIN/TL
  1145522,435
  % 0,69
 • ETHEREUM/TL
  62736
  % 0,65
 • RIPPLE/TL
  17.98
  % 0,37
 • BITCOIN CASH/TL
  6570.39,566
  % -0,34
 • LITECOIN/TL
  2075.33
  % -0,89
 • COSMOS HUB/TL
  273.86
  % -2,07
 • CARDANO/TL
  11.3
  % -0,74
 • TETHER/TL
  28.94
  % 0,16

Bitcoin Boğa Tuzağına Dikkat, Ayılar Hala Bitcoin’in Kontrolünü Ellerine Tutmaya Devam Ediyor

binance.gif

Bitcoin fiyatı toparlanıyor , ancak böylesine keskin bir düşüşten ve %50’den fazla geri çekilmeden sonra, çok daha yüksek fiyatlar geri alınana kadar herhangi bir geri dönüş potansiyel bir boğa tuzağı olarak kabul edilmelidir.

Potansiyel bir boğa tuzağı teorisine daha fazla güven ekleyen bir eğilim gücü göstergesi, ayıların sorumlu olduğunu ve kripto fiyatlarını tekrar hazırda bekletme moduna geri döndürmek için gerekirse pençeleri ortaya çıkarmaya hazır olduğunu çok açık bir şekilde gösteriyor.

Sadece Yükselen Sezon Bitti: Bitcoin Trendini Artık Ayılar Kontrol Ediyor

2020’de boğalar için bu kadar güçlü bir yıldan ve 2021’e daha da güçlü bir başlangıç ​​yaptıktan sonra, kriptoda “sadece yukarı” beklemek nadir değildir. İşte tam da bu yüzden Mayıs’taki satışlar bu kadar şiddetliydi çok az kişi bunun geldiğini gördü.

Teknikler , şiddetli bir şeyin yaklaşmakta olduğu konusunda uyardı , ancak duyarlılık çok yüksek olduğu için düşüş sinyalleri göz ardı edildi. Ancak belirli bir dizi kural izlendiği sürece teknikler nadiren yanılır.

Örneğin, Ortalama Yön İndeksi , genellikle Yönlü Hareket İndeksi ile birlikte okuyan bir trend gücü ölçüm aracıdır. Basitçe söylemek gerekirse, ADX trendi ölçer ve DMI kimin lehine olduğunu söyler: boğalar veya ayılar.


Yukarıdaki grafikte , boğaların gösterdiği kısa zaman aralığına rağmen, ayıların hala Bitcoin’in kontrolünü tamamen elinde tuttuğu inkar edilemez . Ayı piyasasının başlangıcına kadar uzanan ADX ve DMI, ticaretin hangi tarafının en baskın olduğu konusunda güvenilir sinyaller verdi.

Kripto Trend Gücünü Ölçmek İçin ADX ve DMI Nasıl Okunur?

Yukarıdaki grafik aynı zamanda, eğilimin güçlendiğinin bir göstergesi olan ADX’in altına düşen DMI’yi de göstermektedir. 20’lik bir okumanın altına düşmek, bir trendi sıfırlama ve sonunun sinyalini verme eğilimindedir .

Tüm işaretler, ayıların Nisan 2020’den bu yana ilk kez piyasa değerine göre en iyi kripto para birimi üzerinde kontrole sahip olduğunu ve bu kadar kolay bırakmayacaklarını gösteriyor.


Daha kısa zaman dilimlerinde, ADX, ayıların ne kadar güçlü olduğunu gösteren 70’lik bir okumaya ulaştı. Trend gücü, Bitcoin’i 14.000 doların üzerine çıkaran ilk güçle eşleşiyor.

Oradan ve yukarıdan, art arda gelen her yerel yükselişle, günlük boğa eğilimi, ayılar nihayet saldırılarını yapana kadar zayıfladı . Yukarıdaki grafikteki her bir sapma, hareket halindeki eğilimin zayıflamasını göstermektedir. Ayrıca, herhangi bir gerçek tersine dönüş masada olmadan önce, ayıların daha derin düşüşlerle birlikte birkaç zayıflama zirvesine sahip olabileceğini önerebilir.

Şimdilik, Bitcoin’de 40.000 doların üzerine çıkan son ralli, kış uykusundan yeni çıkmış oyuncu ayılar tarafından kurulan bir boğa tuzağından biraz daha fazlası olabilir.

newsbtc

Sorumluluk reddi: Burada ifade edilen fikirler yatırım tavsiyesi değildir yalnızca bilgi amaçlı sağlanmıştır. Her yatırım ve tüm alım satım risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce her zaman kendi araştırmanızı yapmalısınız. Kaybetmeyi göze alamayacağınız parayı yatırmanızı önermiyoruz.”

binance.gif