• BITCOIN/TL
  608039,194
  % 2,17
 • ETHEREUM/TL
  40491
  % 1,86
 • RIPPLE/TL
  10.57
  % 0,99
 • BITCOIN CASH/TL
  6012.23,238
  % 0,46
 • LITECOIN/TL
  1882.74
  % 1,94
 • COSMOS/TL
  340.83
  % 2,03
 • CARDANO/TL
  20.74
  % 0,29
 • TETHER/TL
  9.68
  % -0,58

Bitcoin Balinaları Borsalara BTC Taşıyor, Daha Kısa Vadeli Olumsuzluklar olabileceği düşünülüyor

binance.gif

En son düşüşleri takiben kripto para piyasasında çalkantılı bir kaç gün oldu. Bununla birlikte, saygın bir analiste göre, kısa vadeli olumsuzluk sona ermemiş olabilir, ancak diğer zincir içi ölçümler de uzun vadenin umut verici göründüğünü gösteriyor.

Bitcoin Fiyatı İçin Daha Kısa Vadeli Dezavantaj?

Geçtiğimiz iki gün, bitcoin fiyatı için zorlu geçti. 12 Mayıs’ta yaklaşık 58.000 $ ‘dan, dün 45.700 dolar’ a (Bitstamp’ta) kadar düştü.

Bu, Tesla’nın elektrikli araçları için ödeme olarak bitcoinleri kabul etmeyi bıraktıklarını açıklamasının hemen ardından gerçekleşti . Topluluk, Musk’ın Bitcoin’in çevresel etkisine ilişkin fikrini nasıl değiştirdiğine dair cevaplar ararken kafalarını kaşıyorken, fiyat bir ölçüde toparlandı ve şu anda yaklaşık 50.000 dolar seviyesinde duruyor.

Ancak popüler analitik kaynağı CryptoQuant’tan Ki Young Ju’ya göre , kısa vadede daha fazla olumsuzluk olabilir.

Uzun vadeli bir BTC yatırımcısıysanız endişelenmeyin. Portföyünüz, Amerika’daki kurumsal yatırımcılarla aynı.

Türev alım satımcısıysanız, kısa vadede dikkatli olun. (Nispeten konuşursak) balinalar borsalara BTC yatırıyor. – dedi.


Döviz girişleri tipik olarak satış baskısının göstergesidir – birisinin soğuk depodan bir borsaya bir kripto para birimi yatırmasının en bariz nedeni onu satmaktır.

Uzun Vadeli BTC Fiyatı İyi Görünüyor

Bununla birlikte, yukarıdakilerden bağımsız olarak, başka bir zincir üstü ölçüm, daha uzun vadede pozitifliği işaret eder. Yine konuyla ilgili içgörüler sağlayan CryptoQuant, borsalardaki stabilcoin rezervlerinin büyümeye devam ettiğini ortaya koyuyor.

Bu, son birkaç gün içinde gördüğümüz dalış sırasında bile oldu.

Bitcoin fiyatı düşüyor olabilir, ancak kenarda adım atmak için bekleyen kuru toz miktarı artmaya devam ediyor.

Bu stabilcoin rezervleri borsalarda ne kadar büyükse, Bitcoin’in yukarı yönlü momentum geri döndüğünde dipten çıkması o kadar kolay olacaktır. – Analistlere dikkat edin.

Borsalardaki sabit paralar, analistlerin mevcut piyasa duyarlılığını belirlemek için inceledikleri bir başka popüler metriktir.

Piyasa koşullarını ölçmenin bir başka popüler yolu da Korku ve Açgözlülük Endeksi’dir . Bu yazının yazıldığı sırada, endeksin 26 baz puan olduğu piyasanın korku içinde olduğu görülüyor. Birçoğuna göre bu, yatırımcıların endişeli olduğunun bir işareti olabilir ve tarihsel olarak toparlanma için iyi bir fırsat olmuştur.

cryptopotato

binance.gif