• BITCOIN/TL
  1089272,689
  % -0,24
 • ETHEREUM/TL
  58981
  % 0,53
 • RIPPLE/TL
  17.51
  % -0,46
 • BITCOIN CASH/TL
  6362.62,718
  % -1,31
 • LITECOIN/TL
  2000.35
  % -0,88
 • COSMOS HUB/TL
  266.84
  % 0,68
 • CARDANO/TL
  10.83
  % -2,12
 • TETHER/TL
  28.88
  % -0,19

‘Bitcoin Aya Gidiyor’ Bitmex 4. Çeyrekte Ay Yüzeyine Fiziksel Bitcoin Gönderiyor

binance.gif

Bitmex Cuma günü “Bitcoin aya gidiyor” dedi. Birçoğu bitcoin fiyatının daha önce birkaç kez “aya gittiğini” söylerken, Bitmex bu sefer fiziksel bir bitcoinin tam anlamıyla aya gönderileceği anlamına geliyor.

Bitmex’in madeni parayı ay yüzeyine indirmesine yardımcı olmak, Bitmex’in desteklediği lider bir uzay robotu şirketi olan Pennsylvania merkezli ticari uzay şirketi Astrobotic Technology Inc.’dir. Borsa, uzay robotu şirketinin “ilk ticari iniş aracını bu yılın dördüncü çeyreğinde aya göndereceğini” açıklıyor.

Astrobotic Technology, “Ay yüzeyine Peregrine iniş aracıyla bilim, keşif ve teknoloji gösteri yükleri sağlamak için NASA tarafından seçildi”, Bitmex daha ayrıntılı olarak şunları ekledi:

Bitmex, Astrobotic tarafından aya teslim edilecek 2013 yılının Casascius madeni paralarına benzer, türünün tek örneği bir fiziksel bitcoin basacak. Madeni para, kurcalanmaya açık bir hologram kaplamasının altında, halka açıklanacak bir adreste bir bitcoin tutacaktır.

Peregrine-1, Kasım 2021’de piyasaya sürülecek olan Astrobotic’in ilk ticari aya iniş aracı olacak. “Yük, manifestte resmi bir yer kaplıyor. Bitmex, bunu kanıtlamak için çekilen fotoğrafik kanıtlarla Ay’ın yüzeyinde bulunan ilk bitcoin olacak” dedi.

Madeni para, Bitmex adını, görev adını, basıldığı tarihi ve basım sırasındaki bitcoin fiyatını gösterecek.

Bitmex CEO’su Alex Höptner, “Bitcoin’in aya gidişiyle ilgili tüm konuşmalar için bunu gerçekten yapacağız” dedi.

SpaceX CEO’su Elon Musk başvuruda planlama için “aya Doçun göndermek,” Bitmex şunları söyledi:

Dog Money’e karşı hiçbir şeyimiz yok, [ancak] bitcoin’in oraya önce ulaşmasına yardımcı olmanın doğru olduğunu düşündük.

news.bitcoin

binance.gif