• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Bitcoin 34.000 Dolara, Ethereum 2.000 Doların Üzerine Geri Döndü

binance.gif

Bitcoin yine 34.000 $ seviyesinin üzerinde işlem görüyor (yüzde 4.39 artış), Ethereum 2.000 $ fiyat işaretini yeniden yakaladı (yüzde 3.93 artış).

Her iki para birimi de Salı günü diğer büyük kripto para birimleri olan BNB, ADA, XRP ve diğerleri ile birlikte 30.000 dolar ve 2.000 dolarlık bu önemli destek seviyelerinin altına düştü.

8240_0

Bitcoin ve diğer en iyi kriptolar yavaş yavaş iyileşiyor

CoinMarketCap tarafından sağlanan verilere göre şu anda BNB yüzde 3,51 artış gösteriyor, Cardano’nun ADA’sı yüzde 7,08 ve Ripple’a bağlı XRP tokeni neredeyse yüzde 5 büyüyerek 0,6449 dolardan işlem görüyor.

Ethereum da dahil olmak üzere altcoinler, Çin hükümeti tarafından başlatılan ve bu hafta başlarında Bitcoin madencileri ve kripto ticaret platformlarındaki son baskının neden olduğu Bitcoin düşüşünü takip ediyor.

Bitcoin hash oranı, madencilerin Çin’de kapanmak zorunda kalması veya Kazakistan veya Kanada gibi daha dost yargı bölgelerine taşınmaya başlaması nedeniyle büyük bir düşüş yaşadı.

Büyük BTC satışları da fiyat düşüşüne katkıda bulundu.

Ancak bazıları, düşüşte BTC’yi stoklamak için bu süreyi kullanıyor. Yatırımcı ve girişimci Robert Kiyosaki (finansal okuryazarlık üzerine çok satan “Rich Dad, Poor Dad” kurgusal olmayan kitabının yazarı) ve Cathie Wood’un öncülüğünü yaptığı ARK Investment Management kısa süre önce dipten satın aldıklarını tweetlediler.

2013 düşüş ve yükselişine benzer bir model

Kripto tüccarı Lark Davis, mevcut Bitcoin davranışı ile 2013’te fark edilen arasında bir benzerliğe işaret ettiği bir tweet yayınladı.

O zamanlar, amiral gemisi dijital para birimi (yalnızca meraklılar ve meraklılar tarafından terfi ettirilir), bundan sonra madeni para başına 1.000 doların üzerinde daha büyük bir yüksekliğe yükseldikten sonra büyük ölçüde düştü.

Tüccar, tarihin şimdi tekerrür edip etmeyeceğini düşünüyor.

8240_1

u.today

Sorumluluk reddi: Burada ifade edilen fikirler yatırım tavsiyesi değildir yalnızca bilgi amaçlı sağlanmıştır. Her yatırım ve tüm alım satım risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce her zaman kendi araştırmanızı yapmalısınız. Kaybetmeyi göze alamayacağınız parayı yatırmanızı önermiyoruz.”

binance.gif