• BITCOIN/TL
  563295,188
  % -1,23
 • ETHEREUM/TL
  38758
  % -1,15
 • RIPPLE/TL
  10.7
  % 0,09
 • BITCOIN CASH/TL
  2341.5,426
  % -0,84
 • LITECOIN/TL
  1859.07
  % -1,72
 • COSMOS HUB/TL
  217.57
  % -2,56
 • CARDANO/TL
  7.81
  % -0,03
 • TETHER/TL
  20.76
  % 0,84

Bitcoin 24.000 Doların Üzerinde, Litecoin Büyük Kazançlar Sağlıyor, FinCEN, Kripto Cüzdanları için Yeni Düzenlemeler Yapıldı

binance.gif

Kripto piyasasında geçen hafta, kripto piyasası rallisi söz konusu olduğunda oldukça heyecanlı geçti. Gösteriye liderlik eden Bitcoin (BTC) ile genel kripto para birimi piyasası 100 milyar dolar daha arttı. Söylendiği gibi, dünyanın en büyük kripto para birimi geçen hafta% 20’nin üzerinde yükseldi ve 20.000 $ ‘lık direnci geçti ve tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmak için 24.000 $’ ın üzerine çıktı. Son ralliyle birlikte Bitcoin (BTC), kripto pazarındaki hakimiyetini% 66’nın üzerine çıkardı.

Bitcoin-BTC-Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinde

Bitcoin’e (BTC) kurumsal ilgi, deneyimli yatırımcılar ve hedge fonları OTC anlaşmaları yoluyla büyük miktarlarda alım yapmaya devam ederken daha da hızlanmaya devam ediyor . Son birkaç aydır, bazı büyük oyuncular, milyonlarca dolar akan BTC’lerde sessizce pozisyonlarını oluşturuyorlar.

Merkez bankalarının eşi görülmemiş parasal önlemleri ve yükselen enflasyonist baskı kurumları Bitcoin’e yaklaştırıyor. Guggenheim Partners baş yatırım sorumlusu , Bitcoin’in (BTC) temel değerlendirmelerine göre 400.000 dolara kadar çıkabileceğini tahmin ediyor.

Bitcoin güçlenmeye devam ederken, yatırımcılar Altın çıkışlarını yakından izliyorlar. Küresel sermaye Chris Woods Jefferies kafa etmiştir aşağı kesilmiş onun masif Altın portföyü ve Bitcoin içine bunun bir kısmını yatırım yapma planlarını. Büyük oyuncuların BTC için Altın attığına dair bazı kanıtlar olmasına rağmen, Goldman Sachs, Bitcoin’in Altın için herhangi bir tehdit oluşturmadığını söylüyor .

Öte yandan, son Bitcoin (BTC) fiyat rallisi ile Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) için yönetilen toplam varlıklar 13 milyar doları aştı. Bitcoin Etrafındaki Tüm Çılgınlık yeterli olmasa da, Pazar günü iş adamı Elon Musk , Bitcoin (BTC) için pek de uygun olmayan tweetler yaparak merak uyandırdı .

Altcoinler Kripto Piyasası Rallisine Katılıyor

Bitcoin (BTC) ile birlikte, birkaç altcoin, piyasadaki ralliden en iyi şekilde yararlanarak önemli ilerlemeler kaydetti. Ethereum (ETH) fiyatı, 650 doların üzerinde% 10’dan fazla artarak 2020’nin en yüksek seviyesine yükselirken, Litecoin (LTC) aynı dönemde% 30 kazançla gösteriye öncülük etti. LTC fiyatı, 2020’nin en yüksek seviyesine ulaşmak için 123 dolara yükseldi. Bununla Litecoin, yıllık kazançlarını% 200’e çıkardı.

Öte taraftan, Ether (ETH) fiyatı 2020’nin en yüksek seviyesine ulaşmak için 650 $ seviyelerini geçti. En büyük gelişmelerden biri CME Group’un Ether Vadeli İşlem Sözleşmeleri için Şubat 2021 lansmanını duyurması oldu.

Dahası, borsalardaki Ethereum (ETH) arzı geçen hafta gaz ücretini yükselterek düşük kaldı . Ayrıca, Ethereum 2.0, stake edilmiş ETH’nin toplam değeri 1,5 milyar doları aşan dördüncü en büyük stake ağı haline geldi .

Ripple’ın XRP’si de hafta ortasında piyasa rallisine katılırken, momentumu koruyamadı ve yana doğru hareket etmeye devam ediyor.

Mevzuat ve Diğer Pazar Gelişmeleri

Düzenleme cephesinde de bazı önemli gelişmeler oldu. ABD Hazinesinin FinCEN Bürosu , gözetim dışı kripto para birimi cüzdanlarını düzenlemek için yeni kurallar önerdi . FinCEN bunu yasadışı kripto kullanımını durdurmak için bir hareket olarak adlandırırken, endüstri gazileri ve kripto avukatları kararı eleştirdi .

Olumlu bir kayda göre, dünyanın en büyük kripto borsası Coinbase , geçen hafta ABD SEC ile halka arz için başvurdu . Bu kesinlikle kripto firmaları arasında ana akım finans piyasasına girme konusunda güveni artıracaktır. Ayrıca Bahamalar CBDC Kum Doları geçen hafta faaliyete geçti. Son olarak, kripto para ile ilgili son gelişmelere bakıldığında, Vietnam Başbakanı , ülkenin ilk 5 teknoloji öncelikleri arasında blok zinciri ve kripto içeriyor .

coingape

binance.gif