• BITCOIN/TL
  762920,336
  % 1,12
 • ETHEREUM/TL
  45274
  % -0,77
 • RIPPLE/TL
  14.66
  % 3,39
 • BITCOIN CASH/TL
  6339.66,579
  % -0,74
 • LITECOIN/TL
  1767.63
  % -2,43
 • COSMOS HUB/TL
  192.21
  % -2,30
 • CARDANO/TL
  7.1
  % -1,02
 • TETHER/TL
  27.57
  % 0,27

Bir Analiste Göre: Bitcoin Piyasası Büyük Sıçramaya Hazır

binance.gif

Büyük Sıçrama Geliyor mu?

Analist ‘CRYPTO₿IRB’ [@crypto_birb] trend ve momentumda tam bir sıfırlama olduğunu gözlemledi.

Analist, ağın bir bütün olarak şu anda kâr veya zarar durumunda olup olmadığını belirlemek için gerçekleşmemiş kâr ile gerçekleşmemiş zarar arasındaki farkın bir ölçüsü olan net gerçekleşmemiş kâr/zararı (NUPL) analiz ederek şunları ekledi :

“NUPL, Eylül 2019 veya Eylül 2020’de 6-9 bin USD’den işlem gördüğü zamanki kadar aşırı satıldığını öne sürüyor. 23-24 bin alırsak şanslıyız, ancak pazar Kasım-Aralık aylarında büyük bir sıçrama ve son ayağa kalkmaya hazır.”


Teknik olarak, BTC’nin önce şu anda 35.200 dolar olan 50 günlük hareketli ortalamayı geri alması gerekecek. Yükseliş trendini daha da güçlendirmek için bir sonraki hedef, Tradingview’e göre 44.670 $ olan 200 günlük MA . Uzun vadeli düşüş eğilimine işaret eden günlük zaman çerçeveli ölüm çaprazı 15 Haziran’da gerçekleşti.

Piyasa duyarlılığı için bir öncü olarak kullanılabilecek Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi şu anda hala korkulu bölgede, ancak 23 veya ‘aşırı korku’ kaydediyor.

Bitcoin Temelde Hala Sağlam

Bitcoin pazarlarının temelleri hala oldukça sağlam. Piyasa hareket ettiricisi Elon Musk, bu hafta iki şirketi Tesla ve SpaceX’in Bitcoin’i elinde tuttuğunu açıklamasıyla büyük bir etki yarattı. Kendilerinin yanı sıra satma niyetlerinin olmadığını da sözlerine ekledi .

Doğal olarak buna tepki olarak FOMO güdümlü bir pompa vardı ve BTC ifşalardan bu yana %10 değer kazandı.

Çin’deki baskı FUD’si, endüstri uzmanları arasındaki genel fikir birliğinin olumlu olmasıyla birlikte dağılıyor gibi görünüyor. Büyük madenci göçü, yenilenebilir enerji kullanılarak daha fazla madenciliğin yapılmasına neden oldu. Ana akım medya bile artık Bitcoin madenciliğinin çevre için Çin’in hash gücüne hakim olduğu zamandan daha iyi olduğunu bildiriyor .

Önümüzdeki birkaç gün veya muhtemelen haftalar , bir sonraki büyük hareketin yönünü belirleyecek, çünkü bu kadar uzun bir düşük oynaklık döneminden sonra geliyor.

cryptopotato

Sorumluluk reddi: Burada ifade edilen fikirler yatırım tavsiyesi değildir yalnızca bilgi amaçlı sağlanmıştır. Her yatırım ve tüm alım satım risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce her zaman kendi araştırmanızı yapmalısınız. Kaybetmeyi göze alamayacağınız parayı yatırmanızı önermiyoruz.”

binance.gif