• BITCOIN/TL
  761486,513
  % 1,52
 • ETHEREUM/TL
  45290
  % -0,24
 • RIPPLE/TL
  14.61
  % 3,43
 • BITCOIN CASH/TL
  6312.23,313
  % -0,71
 • LITECOIN/TL
  1766.44
  % -1,98
 • COSMOS HUB/TL
  191.73
  % -2,37
 • CARDANO/TL
  7.08
  % -0,92
 • TETHER/TL
  27.57
  % 0,28

Binance Kulanıcıları Yakında Apple, Microsoft ve MicroStrategy Hisse Senetlerini Alıp Satabilecekler

binance.gif

En son ürünü olan ticarete konu olan hisse senedi tokenlerini piyasaya sürdükten birkaç hafta sonra Binance, portföyünü MicroStrategy, Apple ve Microsoft hisseleriyle genişletmeye karar verdi. Üç yeni eklenti Nisan ayı sonunda yayınlanacak. 

MSTR, AAPL ve MSFT Eklemek için Binance 

Dünyanın önde gelen kripto para birimi borsası Binance Stock Tokens adlı yeni bir hizmet başlattı. Binance, Alman yatırım şirketi CM-Equity AG ve İsviçre’nin Digital Assets AG ile ortaklık kurarak, hisselerin bir hissesini temsil eden bir jetonlu sıfır komisyonlu işlem yapılabilir hisse senedi tokenlerini tanıttı.  

Girişim Tesla (TSLA) ile başladı ve borsa, şirket halka açıldıktan kısa bir süre sonra Coinbase hisselerini (COIN) ekledi. Bugün erken saatlerde Binance , üç yeni hisse senedi tokeni ekleyeceğini duyurdu .  

Yani bunlar, ABD’nin çok uluslu teknoloji devi Apple (AAPL) – Microsoft (MSFT) ve Michael Saylor’un iş zekası devi MicroStrategy’nin (MSTR) hisseleri. Aşağıdaki şekilde listelenecekler: 

 • Mikro Strateji (MSTR / BUSD) 2021-04-26 1:30 PM (UTC) 
 • Apple (AAPL / BUSD) 2021-04-28 13:30 (UTC) 
 • Microsoft (MSFT / BUSD) 2021-04-30 13:30 (UTC) 

Binance Hisse Senedi Jetonlarının belirli kısıtlamalarla geldiğini belirtmek gerekir. Yalnızca ABD pazar saatlerinde takas edilebilir ve Çin Ana Karası, Türkiye, ABD ve diğer ülkelerde ikamet edenler için mevcut değildir.  

MicroStrategy’nin Kripto Endüstrisine Bağlantısı 

Microsoft ve Apple’ın kripto para birimi alanıyla derin bir ilişkisi yok, bu nedenle Binance’e eklemeleri popülerliklerine ve dünyanın en büyük iki şirketi olmalarına bağlanabilir. Öte yandan MicroStrategy, sektörde ve özellikle de Bitcoin’de boyun dibindedir. 

NASDAQ listesinde yer alan şirket, geçen yıl Ağustos ayında 200 milyon doların üzerinde BTC değerindeki ilk büyük alımını duyurdu. O zamandan beri, MicroStrategy ve kurucusu ve CEO’su Michael Saylor, toplamda 2 milyar doları aşan çok sayıda sık sık satın alma gerçekleştirdi.  

Saylor, birincil kripto para biriminin en sesli savunucuları arasında yer aldı. Yönetici , diğer firmaların CEO’larını bitcoin’in yararları hakkında eğitmeyi amaçlayan büyük bir konferansa ev sahipliği yaptı .  

Son olarak Saylor, Büyük Tartışma adlı çevrimiçi bir tartışmaya katıldı . İçinde, o ve tanınmış bir altın destekçisi olan Frank Guistra, BTC’nin değerli metalden daha iyi bir yatırım aracı olup olmadığını tartıştı. 

cryptopotato

binance.gif