• BITCOIN/TL
  1089685,711
  % -0,10
 • ETHEREUM/TL
  59041
  % 0,73
 • RIPPLE/TL
  17.53
  % -0,16
 • BITCOIN CASH/TL
  6375.96,367
  % -1,05
 • LITECOIN/TL
  2002.48
  % -0,65
 • COSMOS HUB/TL
  267.33
  % 0,95
 • CARDANO/TL
  10.84
  % -1,70
 • TETHER/TL
  28.88
  % -0,11

Binance, DeFi Alanında 2021’deki ilk projesini Açıkladı

binance.gif

Binance, hacim olarak dünyanın en büyük kripto borsası olarak biliniyor, ancak buna ek olarak aynı zamanda her zaman yeni bir eğilime ilk atlayanlar arasındadır. Borsa, sektör ilk popüler olmaya başladığında DeFi’ye girmek için birkaç girişimde bulundu; bunlardan biri, DeFi’yi kullanıcılarına sunmak ve ödül almalarına olanak sağlamak için oluşturulan bir girişim olan Binance Launchpool’un oluşturulmasıydı.

Şimdi, Launchpool yılın ilk projesi olan Bitcoin Standard Hashrate Token‘ı (BTCST) ortaya çıkarmaya hazır.

Yeni açıklanan token’ın oldukça net bir amacı var: sınırlı çıkış seçenekleri sorununu çözmek. Binance’e göre bu, Bitcoin madenciliği borsası seviyesinde likidite verilerek yapılabilir.

Ayrıca, ikincil ticarette token, kaldıraçlı bir BTC belirteci olarak hareket edecektir. Tasfiye riskinden arınmış olacak ve BTC’nin madencilik gücü için verimli bir pazar yaratması bekleniyor.

Aslında etkisi, Grayscale Bitcoin Trust’ın madeni paranın kurumsal likiditesi için yaptığından çok da farklı olmayacak. Varlık, elbette, Bitcoin’in madencilik gücünün 0,1 TH / sn’si ile teminatlandırıldı. Bu, tarihsel olarak dijital altının performansıyla pozitif bir şekilde ilişkili olduğu için seçildi.

Doğal olarak, kullanıcılar projenin güvenliğini merak ediyor olmalı, ancak endişelenmek için bir neden yok. BTCST, dünyanın önde gelen güvenlik şirketi CertiK’in güvenlik testlerini geçmeyi başardı . Firmaya göre puanı 98/100 idi.

BTC kendisi, hem de Binance en Launchpool katılan kullanıcılar hissesini üç farklı cryptos izin verilir BUSD ve BNB . Madeni paralar ayrı havuzlara yatırılabilir ve bunu yapmak BTCST madenciliği sürecini başlatır.

Madeni paraları yatırma ve ödül kazanma yeteneği zaten mevcuttur. Geriye kalan tek şey, Binance’in 13 Ocak’ta gerçekleşecek olan inovasyon bölgesinde kripto parayı listelemesi. Bunu yapmak, BTCST’ye karşı eşleştirilen söz konusu paralar için ticaret açacaktır.

Özünde, bu geleneksel bulut madenciliğine benzer, ancak ödüller akıllı sözleşmelerle dağıtılırken merkezi olmayan bir yöntemdir.

invezz

binance.gif