• BITCOIN/TL
  1088759,272
  % -0,34
 • ETHEREUM/TL
  58851
  % 0,23
 • RIPPLE/TL
  17.42
  % -0,65
 • BITCOIN CASH/TL
  6419.94,156
  % -0,22
 • LITECOIN/TL
  2004.5
  % -0,32
 • COSMOS HUB/TL
  268.83
  % 2,63
 • CARDANO/TL
  10.83
  % -1,37
 • TETHER/TL
  28.89
  % -0,14

Binance CEO’su: Ethereum Şu anda Zenginler için Ancak Yakında Fakirleşecekler

binance.gif

Binance Smart Chain’in parlama zamanı geldi ve Binance CEO’su CZ bunu biliyor ve bundan yararlanmaya hazır.

Ethereum üzerine inşa edilen DeFi protokollerinin, dApp’lerin ve uygulamaların artan kullanımı, ağı ücretlerinin neredeyse sürdürülemez olduğu noktaya kadar aşırı yüklemiştir. Birkaç blok zinciri yeni Ethereum katili olarak ortaya çıkmak için yarışıyor ve CZ, en iyi seçenek olarak BSC’yi destekliyor.

Binance ve Ethereum

Yakın tarihli bir tweet’te CZ, Ethereum’a saldırdı ve Aşil topuğuna dikkat çekti: ücretler. Binance’in önündeki adam için, Ethereum ticareti ücretlerini yalnızca zenginler karşılayabilir:


Ve o biraz haklı. 2021 boyunca, Ethereum’daki ortalama işlem maliyeti, tıpkı ETH’nin (yerel belirteci) fiyatı kadar hızlı bir şekilde yükseldi ve geçen yıl ortalama 5 doların altından bugün yaklaşık 15 dolara yükseldi. Ycharts verilerine göre, sadece 4 gün önce, ağ ücretleri ortalama olarak yaklaşık 40 dolarlık bir ATH’ye ulaştı .

Ancak bu işlem başına fiyattır. DeFi veya mahsul yetiştirme platformlarında faaliyet gösteren tüccarlar , her ticaret için 100 $ + ödeme olasılığıyla başa çıkmak zorundadır. , günlük olarak yaptıkları .

CZ orada durmadı. Daha sonraki bir tweet, artık Ethereum kullanmadığını söyledi. Binance, ekosistemdeki en büyük iki blok zinciriyle doğrudan rekabet etmek için iki proje geliştiriyor.

Binance Chain, minimum ücretlerle son derece hızlı ödemeler sağlamak için tasarlanmıştır. Para gönderme ve alma konusundaki dar odak noktası nedeniyle Bitcoin için doğrudan bir rakip olacaktır.

Binance Akıllı Zincir ise akıllı sözleşmelerin Ethereum’dan daha verimli ve uygun maliyetli bir şekilde yürütülmesine olanak tanır.

Daha İyi Ethereum Olmak İçin Bir Rekabet

Polkadot, Binance Smart Chain ve Cardano gibi projelerin yükselişi, Ethereum’un yerini alabilecek bir blockchain bulma konusundaki artan ilginin bir işaretidir. Dün, Cardano en büyük piyasa değerine sahip kripto para birimleri arasında üçüncü sırada yer aldı ve BNB’yi yakın zamanda aldığı pozisyondan düşürdü.

Binance Smart Chain gibi Cardano da akıllı sözleşmeleri hızlı, ucuz ve güvenli bir şekilde yürütmeyi amaçlamaktadır. Yine de, fark olarak, Cardano’nun biraz daha karmaşık bir tasarımı ve çok daha uzun bir yol haritası var.

Ancak Ethereum geliştiricileri blockchain’in ikinci versiyonu üzerinde çalışıyor. Ethereum 2.0, birkaç katman 2 uygulamasına sahip olacaktır. Bazı meraklılara göre, Vitalik Buterin’e göre, yeni blok zinciri saniyede binlerce işlemi işleyecek – hatta tamamen devreye alındığında yüz binlercesi bile.


Belki de Ethereum 2.0 tamamlandığında, fakir adamlar için bir blok zinciri olmaya geri dönecek ve kripto milyarderi CZ yine bundan hoşlanacak.

cryptopotato

binance.gif