• BITCOIN/TL
  762461,152
  % 1,24
 • ETHEREUM/TL
  45266
  % -0,61
 • RIPPLE/TL
  14.65
  % 3,46
 • BITCOIN CASH/TL
  6332.5,532
  % -0,83
 • LITECOIN/TL
  1767.11
  % -2,46
 • COSMOS HUB/TL
  192.11
  % -2,35
 • CARDANO/TL
  7.09
  % -1,03
 • TETHER/TL
  27.56
  % 0,23

Binance Borsası ABD CFTC Araştırması Altında

binance.gif

The Binance kripto para birimi değişimi, Amerika Birleşik Devletleri Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu tarafından araştırılıyor (CFTC) Amerikan sakinlerinin kendi platformunda türev ürünlerin alım satımına izin verdiğine dair endişeler üzerine. The bildiri İlk olarak Bloomberg tarafından kırılan, ticaret firmasının konuya aşina kaynaklara atıfta bulunarak henüz herhangi bir yanlış yapmakla suçlanmadığını da sözlerine ekledi.

Kripto para birimi borsaları, vatandaşlarının ve sakinlerinin uygun kayıt ve gözetmenlerin gözetimi olmadan platformlarında ticaret yapmalarına izin verilmesi konusunda ABD düzenleyicileriyle çapraz çizgide olma konusunda her zaman ihtiyatlı davranır. Rapora göre CFTC, araştırmasını Binance’in ABD müşterilerine buna göre kayıt olmadıkları halde platformunda izin verip vermediğini belirlemeye dayandırıyor.

Haberin ardından Binance coin (BNB), borsanın yerel dijital para birimi düştü yaklaşık % 6 ve şu anda son 24 saatte% 3,50 düşüşle 269,52 $ ‘dan el değiştiriyor.

Borsa, raporu onaylamak veya reddetmek için bir açıklama yayınlamadı, ancak Binance İcra Kurulu Başkanı Changpeng Zhao halk arasında CZ olarak bilinir dedim Twitter’da “Korku, Belirsizlik ve Şüphe” kısaltması kullanılarak tüm haberlerin “FUD” olduğu.

Cuma günü Clubhouse’da düzenlenen bir etkinlikte CZ, CFTC soruşturması iddiası hakkında yorum yapmayı reddetti, ancak firmasının küresel mevzuata uygunluğu sürdürme konusundaki sürekli çabalarını yeniden teyit etti.

Zhao, “Uyumumuzu geliştirmeye devam edeceğiz,” dedi. “Ayrıca, sektörün uyumluluk standartlarını iyileştirmek için dünyanın dört bir yanındaki düzenleyicilerle çok aktif bir şekilde çalışacağız.”

Binance Borsası, CFTC Soruşturmasından Önce Eski ABD Senatör Günlerini İmzaladı

Binance borsasının soruşturulduğunu iddia eden rapor, şirketten günler sonra geldi. duyuruldu eski ABD Senatörü ve Obama yönetimindeki Çin Büyükelçisi Max Baucus, şirkete politika ve hükümet ilişkileri konusunda tavsiyelerde bulunmak için katılacak. Baucus, Bloomberg Binance’in CFTC’ye kaydolmayı düşündüğünü ancak hareketin kesinlikle bir “iş kararı” olduğunu söyledi.

Ticaret hacmine göre dünyanın en büyük borsası olan Binance’in, düzenleyicileri yüksek tetikte tutan meteorik bir büyüme olan günde 300.000’e kadar yeni kayda sahip olduğu bildiriliyor. Eylül 2019’da platform başlatıldı Binance ABD olarak adlandırılan ve San Francisco dışında yerleşik Amerikan sakinlerine çeşitli eyaletlerde lisanslarla hizmet veren bir kuruluş, ancak CZ, bölgedeki kullanıcıların kayıt sırasında gelişmiş kontrollerini atlamak için her zaman akıllı yollar bulduklarını belirtti.

Kasım ayında yaptığı açıklamada, “ABD erişimini her zaman engelledik, ancak kullanıcılar bazen engelimizi aşmanın akıllıca yollarını buluyorlar ve engelleme şeklimiz konusunda daha akıllı olmalıyız,” dedi. röportaj Bloomberg ile.

Daha fazla ABD kurumsal yatırımcısının Bitcoin’e sığınmaya başladığı bir zamanda (BTC) ve genel kripto yatırımları için, Binance, Baucus’un varlığının, büyüyen kurumsal benimseme çağına girmek için borsanın ABD düzenleyicileriyle ilişkisini iyileştirmeye yardımcı olacağına dair büyük umutlara sahip olabilir.

coinspeaker

binance.gif