• BITCOIN/TL
  597704,651
  % -1,88
 • ETHEREUM/TL
  38897
  % 2,63
 • RIPPLE/TL
  10.47
  % -0,57
 • BITCOIN CASH/TL
  5978.57,269
  % 0,71
 • LITECOIN/TL
  1886.69
  % -0,74
 • COSMOS/TL
  327.84
  % -1,98
 • CARDANO/TL
  20.55
  % 1,96
 • TETHER/TL
  9.53
  % 2,92

Binance 166 Milyon Dolarlık BNB’yi İmha Etti

binance.gif

Bugün yayınlanan bir duyuruya göre, kripto para borsası Binance , yaklaşık 165,8 milyon dolar değerinde toplam 3.691.888 Binance Coin’i (BNB) yok ederek, üç aylık token yakma işlemini tamamladı.

Binance CEO’su Changpeng Zhao’ya göre , önceki etkinliğe kıyasla bu sefer fiat değeri açısından yaklaşık 2,4 kat daha fazla token yakıldı. Binance, her çeyrekte büyük miktarlarda BNB yakarak mevcut arzını azaltmaya yardımcı oluyor ki bu teorik olarak talep sabit kalırsa fiyatı artırabilir.

Tıpkı The Block’un araştırma direktörü Larry Cermak’ın birkaç saat önce tahmin ettiği gibi, en son yanık şimdiye kadarki en büyük yanık oldu. Bu, Binance’in 2020’nin son çeyreğinde artan spot ve vadeli işlem hacimleriyle açıklanabileceğini söyledi.


“Neden? Binance’in spot hacmi dördüncü çeyrekte % 50’den fazla arttı ve vadeli işlem hacmi % 140 arttı ”diye tweet atan Cermak,“ Üç aylık hacim tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. 4. çeyrekte yaklaşık 471,5 milyar dolar. ”

Cermak, Binance’in vadeli işlem ticareti için “fiili” bir platform haline geldiğini BitMEX “düştükten” sonra ve yalnızca Aralık ayındaki vadeli işlem hacminin 2020 Q3’ün tamamını aştığını açıkladı.

Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun daha önce belirttiği gibi, artan yanık ölçeği “önemli büyümeyi” temsil ediyor, çünkü her seferinde yakılan BNB miktarı, borsada her çeyrekte gerçekleştirilen işlemlerin sayısına bağlı. (Yanık, resmi olarak borsanın gelirine bağlıydı, ancak bundan bahsedilmesi teknik incelemeden kaldırıldı).

Zhao, gönderide, BNB’nin toplam arzını daha hızlı azaltmak için borsanın bir sonraki yanıkları hızlandırdığını söyledi.

“Bu, üç yaşındaki bir başlangıç ​​için etkileyici bir miktar olsa da, bu hızla, yanmayı bitirmek yaklaşık 27 yıl alır. Bu yüzden, biraz hızlandırma zamanının geldiğini düşündük,” diye yazdı.

Zhao, bunun artık yanıkların borsanın üç aylık geliriyle doğrudan ilişkili olmayacağı anlamına geldiğini kabul etti (teknik incelemede taahhüt olmamasına rağmen hala öyle olduğunu ima ediyor).

“Gelirlerimizin belirli bir rakamdan daha düşük olduğu sonucuna varmaya devam edebilirsiniz. Ancak bu en iyi ihtimalle kaba bir tahmin olacaktır” diye ekledi.

Kripto metrik platformu CoinGecko’ya göre, yakılmadan sadece bir gün önce BNB’nin fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 46,81 dolara ulaştı . Token yanmaları genellikle toplam arzını azaltarak BNB’nin fiyatını artırdığından, bu bir beklenti işareti olabilirdi.

Binance’in ilk planına göre, borsa 100 milyon BNB kalana kadar üç aylık yanmalarına devam edecek veya şimdiye kadar çıkarılan toplam token sayısının % 50’si.

decrypt.co

binance.gif