• BITCOIN/TL
  723031,175
  % -1,21
 • ETHEREUM/TL
  43117
  % -2,01
 • RIPPLE/TL
  13.72
  % -1,13
 • BITCOIN CASH/TL
  5673.09,345
  % -1,31
 • LITECOIN/TL
  1728.28
  % -1,48
 • COSMOS HUB/TL
  202.23
  % 2,57
 • CARDANO/TL
  6.73
  % -1,29
 • TETHER/TL
  27.11
  % 0,17

Bill Gates, Bitcoin’in Gezegen İçin Kötü Olduğunu Savunuyor

binance.gif

CNBC’den Andrew Ross Sorkin ile Clubhouse röportajı sırasında , Microsoft kurucu ortağı Bill Gates, “insanlığın bildiği diğer yöntemlerden” daha fazla elektrik tükettiğini iddia ederek Bitcoin’i aşırı enerji kullanımı nedeniyle eleştirdi.

Bitcoin, işlem başına insanlığın bildiği diğer yöntemlerden daha fazla elektrik kullanır ve bu nedenle, bu kötü bir iklim meselesi değildir.

Ancak, yalnızca yeşil elektriğe güvenirse Bitcoin konusunda “iyi” olurdu:

Yeşil elektrikse ve diğer kullanımları engellemiyorsa, sonunda, bilirsiniz, belki sorun değil. Beni Bitcoin’e şüpheci olarak etiketlemenize rağmen konunun derinlemesine ilişkili olduğunu görmüyorum.

Gates, geçenlerde bahsettikten sonra henüz Bitcoin trenine atlamadığını yineledi

Bitcoin’e yatırım yapmayı seçmedim. Sıtma aşıları satın alıyorum. Kızamık aşısı alıyorum. Ürün üreten şirketlere yatırım yapıyorum.

Yine de Bitcoin ile servet kazananları alkışladığından bahsetti.

Gates Vakfı şu anda “çok düşük” işlem ücretlerine sahip kendi dijital para birimlerini geliştiriyor.

 

Ripple CEO’su sürdürülebilir madenciliği teşvik ediyor

Tesla ve Square gibi büyük şirketler bilançolarına Bitcoin eklerken, kripto para biriminin karbon ayak izi konusunda endişeli olanların artan eleştirileriyle karşı karşıya kalıyorlar.

Mart ayında Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, madenciliği “büyük bir atık” olarak nitelendirdi ve kamu şirketlerini Ekim ayında “daha enerji verimli” varlıkları kullanmaya çağırdı .

O zamandan beri, iş kanıtı para birimleri konusundaki söylemini yumuşattı ve şimdi en son tweet’inde sürdürülebilir madenciliği teşvik ediyor :

Biden Yönetimi’nin öncelikleri net – her gün iklim değişikliğinden bahsediyorlar. Madenciliğin tam olarak ne kadar enerji kullandığını tartışmak yerine, bu sektörü sürdürülebilirlikte lider yapmaya odaklanalım.

u.today

binance.gif