• BITCOIN/TL
  1088640,397
  % -0,05
 • ETHEREUM/TL
  58964
  % 0,68
 • RIPPLE/TL
  17.46
  % -0,50
 • BITCOIN CASH/TL
  6385.76,479
  % -0,90
 • LITECOIN/TL
  2000.35
  % -0,61
 • COSMOS HUB/TL
  267.25
  % 0,78
 • CARDANO/TL
  10.81
  % -2,31
 • TETHER/TL
  28.87
  % -0,21

Biden’ın Kripto Vergi Kaçakçılığı ile Mücadelesi ABD Dışındaki Tüccarları da Etkileyebilir

binance.gif

Amerikan Başkanı Joe Biden, özellikle kripto kullanmak isteyenler olmak üzere vergi kaçakçılarıyla savaşa girmeye hazır görünüyor ve Amerika Birleşik Devletleri dışındaki kripto tüccarlarının yanı sıra yerli kullanıcıları da vurabilecek bir plan ortaya koydu.

Geçen hafta yayınlanan bir dizi Hazine teklifinde , bakanlık “kripto varlıkları kullanarak vergi kaçakçılığı”nı “hızla büyüyen bir sorun” olarak nitelendirdi.

Departman şunları yazdı:

“Sektör tamamen dijital olduğu için, vergi mükellefleri Amerika Birleşik Devletleri’nden ayrılmadan denizaşırı kripto borsaları ve cüzdan sağlayıcılarıyla işlem yapabilir. Kripto piyasasının küresel doğası, ABD vergi mükelleflerine açık deniz kripto borsalarını ve cüzdan sağlayıcılarını kullanarak varlıkları ve vergiye tabi gelirleri gizleme fırsatları sunuyor.”

Hazine, Amerika merkezli kripto “komisyoncularını” yani borsaları ve cüzdan sağlayıcılarını, ülkenin en üst vergi organı olan İç Gelir Servisi’ne (IRS) dolaylı olarak hesapları olan yabancı müşteriler hakkında bilgi aktarmaya zorlayarak bu sorunu çözmeyi önerdi . onların platformları.

Görünüşe göre fikir, denizaşırı kripto vergi kaçakçılığı hakkında bilgi paylaşan küresel bir vergi organları ağı oluşturmak olacak. IRS, verilerini denizaşırı hükümetlerle paylaşacak ve karşılığında yurtdışındaki borsalarda ve cüzdan sağlayıcılarında kripto saklayan Amerikalılar hakkında veri almayı bekleyecek.

Hazine yazdı:

“Amerika Birleşik Devletleri’nin açık deniz kripto varlıkları ile ilgili küresel bir otomatik bilgi alışverişi çerçevesinden yararlanabilmesini ve ABD’nin hak sahipleri hakkında bilgi alabilmesini sağlamak için, Amerika Birleşik Devletleri’nin karşılıklı olarak belirli yabancı hak sahipleri hakkında bilgi sağlaması esastır. Amerikalı brokerlerle kripto varlıklarda işlem yapan kuruluşlar.”

Bloomberg , Miller & Chevalier Chartered’da vergi avukatı ve eski bir IRS çalışanı olan Jorge Castro’nun, hükümetin “şu anda yabancı mal sahipleri için bir kör nokta olduğunu açıkça hissettiğini” söylediğini aktardı .

Ve Biden liderliğindeki devasa bir kamu harcama programı için ödeme yapmak için yeni gelir akışları arayan Hazine, 2023 yılına kadar gerekli yasal onayları almayı umarken, Castro, zaman çerçevesinin “iddialı” olduğu konusunda uyardı.

Aynı medya kuruluşu, Amerikan muhasebe ve danışmanlık firması Marcum’da yönetici olan Evan Fox’tan alıntı yaparak, yeni tekliflerin kriptoyu bir varlık sınıfı olarak “doğruladığını”, “sektördeki birçok kişinin iyi bir şey olarak gördüğü” bir şey olduğunu belirtti.

Fox ekledi,

“Dijital varlıkların satın alınması, satılması ve hareketi hakkında mümkün olduğunca fazla bilgi toplamayı gerçekten istiyorlar.”

 

cryptonews

binance.gif