• BITCOIN/TL
  726100,730
  % -0,99
 • ETHEREUM/TL
  43322
  % -1,76
 • RIPPLE/TL
  13.72
  % -1,61
 • BITCOIN CASH/TL
  5677.09,115
  % -1,76
 • LITECOIN/TL
  1724.67
  % -2,54
 • COSMOS HUB/TL
  202.67
  % 2,23
 • CARDANO/TL
  6.73
  % -1,48
 • TETHER/TL
  27.13
  % 0,29

Belarus, Yasal Kripto Para Madenciliği Yapmaya Hazırlanıyor

binance.gif

Belarus Enerji Bakanlığı , hükümet tarafından resmi olarak Bitcoin madenciliği potansiyelini araştırmaya başladı . Karar, olasılıkları, faydaları ve avantajları hakkında yapılan soruşturmanın ardından verilecek.

Enerji departmanı başkanı Viktor Karankevich, Bitcoin madenciliği dünyada hızla büyüdüğü için ülkenin geride kalmak istemediğini belirtti .

Belarus, Bitcoin madenciliğine daha açık

Belarus hükümeti bu konuda Kanada, Çin, Amerika Birleşik Devletleri ve Rusya gibi ülkelerin ayak izlerini takip ediyor. Ancak hükümet herhangi bir karar vermeden önce önlem almak istiyor. Ona göre bakanlık, eyalet düzeyinde madenciliğin enerji ve diğer sektörler için potansiyel riskler getirmeyeceğinden emin olmak istiyor.

Belarus, kripto para birimlerine ve bunların ekonomiye potansiyel faydalarına güçlü inancı olan ülkelerden biridir. Ancak ülke, yıllardır Bitcoin madenciliğinin faydalarından da bahsediyor. Proje başlangıçta, Cumhurbaşkanı Alexander Lukashenko’nun ülkenin ilk nükleer santralini kurmasıyla 2019’da başlayacak şekilde faturalandırıldı.

Beyaz Rusya her zaman kripto dostu olmuştur

Kripto endüstrisindeki kurallar ve düzenlemeler diğer ülkelere kıyasla biraz adil olduğu için ülke ayrıca kripto dostu bir ortama sahip .

Karankevich, projenin ülke için yeni bir yön olduğunu belirtti. Ancak işlerin çok fazla risk olmadan düzgün bir şekilde yapıldığından emin olmak için bazı şeyleri dikkate alması gerekir.

“Buna başlamak için bu konuda detaylı bir çalışma yapmamız gerekiyor” diye ekledi.

Belarus ayrıca kendisini kripto dostu bir ülke olarak konumlandırmaya çalışıyor. Ülkedeki sektörün lehine bir dizi politika imzalandı. Cumhurbaşkanı Lukashenko, 2017 yılında ülkenin dijital ekonomisinin gelişimini hızlandıracak bir yasa imzaladı.

Yasa, kripto varlık ticareti ve kripto madenciliği gibi kripto tabanlı faaliyetleri yasallaştırdı. İki yıl önce ülkenin en büyük bankası Belarusbank, bir kripto borsası kurmak istediğini ima etmişti. Ülke şimdiye kadar kripto endüstrisindeki işletmelere ev sahipliği yapıyor.

invezz

binance.gif