• BITCOIN/TL
  763141,154
  % 1,35
 • ETHEREUM/TL
  45328
  % -0,51
 • RIPPLE/TL
  14.64
  % 3,40
 • BITCOIN CASH/TL
  6336.37,651
  % -0,87
 • LITECOIN/TL
  1768.36
  % -2,43
 • COSMOS HUB/TL
  192.35
  % -2,30
 • CARDANO/TL
  7.1
  % -1,22
 • TETHER/TL
  27.56
  % 0,16

Bankacılık Devi Morgan Stanley, Yüksek Profilli Müşterilerine Bitcoin Fonlarına Erişim Olanağı Sunacak

binance.gif

Türünün ilk örneği olan ABD bankacılık devi Morgan Stanley servet yönetimi müşterilerinin erişim elde etmesine izin vereceğini söyledi Bitcoinpara kaynağı. Bankacılık devi 17 Mart Çarşamba günü mali müşavirine verdiği bir iç notta açıklamayı yaptı.

Morgan Stanley, yönetim altındaki varlıklarda 4 trilyon dolardan fazla olan varlık yönetiminde büyük bir isim. Bu nedenle, şirket artık müşterilerine Bitcoin (BTC) sahipliğini sağlayan iki fona erişim izni vermeye hazır.

Bu aynı zamanda Bitcoin’i (BTC) Wall Street’e yaklaştırmanın en önemli adımlarından biridir. Konuya aşina olan kaynak, Morgan Stanley’in iki büyük Bitcoin fonuna erişim sağlayacağını söyledi: NYDIG ve Galaxy Digital.

Wall Street emektarı ve Galaxy Digital kurucu Mike Novogratz işbirliğini hemen kabul etti.


Konuya aşina olan kişiler de şunları söyledi: CNBCson hamlenin güçlü müşteri talebinin ardından geldiğini. Bankanın varlık yönetimi müşterileri, kripto para birimlerine maruz kalmanın yollarını arıyor.

Morgan Stanley Tarafından Sağlanan Bitcoin Fon Erişiminin Olası Etkisi

Bitcoin’in bu yılki olağanüstü fiyat rallisi, geleneksel bankacılık kurumlarını buna yaklaşmaya zorladı. Büyük kurumsal para ve kurumsal katılım ek yakıt sağladı.

Bu nedenle, şimdilik banka, zengin müşterilerine Bitcoin’e erişim sunmayı düşündü. Morgan Stanley, tesisin en az 2 milyon dolarlık varlığa sahip “agresif risk toleransı” olan yatırımcılar için uygun olduğunu kaydetti. Ayrıca, doğrudan maruziyetten ziyade Bitcoin bağlantılı halka açık ürünlere bakan yatırımcılara hizmet edecek. Birler şöyle diyor:

“Açığa çıkmaya hazır olan nitelikli * yatırımcılar için, halka açık ürünlerle başlamayı öneriyoruz – tercihen çok varlıklı ürünler ve potansiyel olarak büyüme fırsatlarına blockchain ekosisteminde bir risk sermayesi / özel sermaye yatırımı yoluyla erişmeyi öneriyoruz”.

NYDIG CEO’su Büyük Bitcoin Yatırımlarının Geleceğini Söyledi

Geçtiğimiz günlerde NYDIG CEO’su Robby Gutmann, ‘On The Brink’ podcast’inde görünen, büyük şirketler tarafından Bitcoin’in kitlesel olarak benimsenmesinin eşiğinde olduğumuzu söyledi. Gutmann, önümüzdeki haftalarda NYDIG’in stratejik ortaklarından bazı önemli duyurular olacağını söyledi.

“Önümüzdeki hafta aşağı yukarı başlayarak, bu firmaların bazılarında oyunun kurallarını değiştiren oldukça önemli dönüm noktalarının mutlak bir ritmini göreceğinizi biliyorum. [Duyurular], mevcut geleneksel finansal manzara içinde Bitcoin benimseme, Bitcoin kullanılabilirliği, Bitcoin ürün ve hizmetlerinde aşamalı olarak yeni noktaları işaret edecek ”dedi.

Bu ayın başlarında NYDIG, büyüme sermayesi turunda 200 milyon dolar topladı. MassMutual, Morgan Stanley, Soros Fund Management ve diğerleri gibi en iyi oyuncular katıldı. NYDIG ayrıca ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na Bitcoin ETF ürünleri için başvuruda bulundu (SEC).

coinspeaker

binance.gif