• BITCOIN/TL
  565564,178
  % -0,68
 • ETHEREUM/TL
  41983
  % -2,33
 • RIPPLE/TL
  9.96
  % -1,72
 • BITCOIN CASH/TL
  5028.45,248
  % -2,31
 • LITECOIN/TL
  1840.75
  % -5,04
 • COSMOS/TL
  493.58
  % -3,98
 • CARDANO/TL
  19.04
  % -6,85
 • TETHER/TL
  13.6
  % -0,04

Bank of America Kripto Araştırma Ekibi Kurduğu Açıkladı

binance.gif

Artan volatilitesi ve sözde pratikliği nedeniyle bitcoin’i vurduktan sadece birkaç ay sonra, Bank of America‘nın dijital varlıklara bakmak için yeni bir araştırma ekibi kurduğu bildirildi.

Dahili bir nottan alıntı yapan Bloomberg , daha önce dev ABD çokuluslu yatırım bankasının kripto para birimine katılacak sıradaki olduğunu bildirdi .

Kapsama göre, Bank of America zaten kripto para birimlerini araştırmak için yeni bir özel ekip kurdu.

Şu an için çok az ayrıntı bilinmesine rağmen Bloomberg, Alkesh Shah’ın yeni girişimin ön saflarında yer alacağını söyledi. Şu anda bankada önde gelen sabit gelirli, para birimleri ve emtia araştırmaları yapan Michael Maras’a rapor verecek.

“Kripto para birimleri ve dijital varlıklar, en hızlı büyüyen gelişen teknoloji ekosistemlerinden birini oluşturuyor. Güçlü endüstri araştırma analizimiz, pazar lideri küresel ödeme platformumuz ve blok zinciri uzmanlığımız sayesinde düşünce liderliği sağlamak için benzersiz bir konumdayız.” – notun okunduğu iddia ediliyor.

Bankadan bir sözcü haberi doğruladı ancak proje hakkında daha fazla ayrıntı vermedi.

Bu gelişme, Wall Street devi kripto para birimi endüstrisini yıllardır ezdiği için popülaritesi artan “kalp değişikliği” kategorisine girebilir.

Son zamanlarda, sadece birkaç ay önce, banka tarafından yayınlanan bir makale , bitcoin’i “çok değişken ve pratik değil” olarak nitelendirdi. Ayrıca belge, birincil kripto para biriminin bir değer deposu olarak başarısız olduğunu iddia etti.

Ancak şimdi BofA, bu önemli ölçüde daha olumlu yaklaşımla diğer dev ABD bankalarına katılıyor gibi görünüyor.

Daha önce bildirildiği gibi Morgan Stanley, kurumsal yatırımcılarının birkaç fon aracılığıyla BTC riskine maruz kalmasını sağladı. Başka bir eski eleştiri – Goldman Sachs – bir Bitcoin ETF için bile başvuruda bulunurken, CEO’su yıllar önce Bitcoin’i “dolandırıcılık” olarak adlandıran JPMorgan’ın aktif olarak yönetilen bir BTC fonu başlatacağı bildiriliyor.

cryptopotato

binance.gif