• BITCOIN/TL
  1079537,240
  % -0,95
 • ETHEREUM/TL
  59225
  % -1,48
 • RIPPLE/TL
  17.65
  % -1,44
 • BITCOIN CASH/TL
  6509.99,631
  % -1,35
 • LITECOIN/TL
  2010.62
  % -2,52
 • COSMOS HUB/TL
  278.38
  % -0,85
 • CARDANO/TL
  11.14
  % -1,59
 • TETHER/TL
  28.91
  % 0,14

Bank of America: Bitcoin Önemli, Kripto Endüstrisi Görmezden Gelemeyecek Kadar Büyük

binance.gif

Bank of America, Global Cryptocurrency ve Digital Asset Strategy başkanı Alkesh Shah liderliğindeki “Digital Assets Primer: Only first inning” raporunu yayınladı ve blockchain endüstrisinin kripto para birimlerinden DeFi’ye kadar mevcut durumunun derinlemesine bir analizini yaptı. ve NFT’ler.

Rapor, kripto para birimleri ve merkezi olmayan finans hizmetleri endüstrilerinin “göz ardı edilemeyecek kadar büyük” olma noktasına geldiğini söylüyor.

BofA araştırmacıları, istikrarlı bir büyüme ile yaklaşık 221 milyon kullanıcının kripto para alışverişi yaptığını veya bir DeFi hizmeti kullandığını belirtiyor. Benzer şekilde, kurumsal yatırımcıların artan katılımı, kripto para birimlerinin perakendeciler tarafından yönlendirilen geçici bir fenomenden çok daha fazlası olduğunun açık bir göstergesidir.

Bank of America, Bitcoin’in Ötesindeki Kripto Alanı Hakkında Yükseliyor

Bank of America, 2021’in ilk yarısında DeFi ekosisteminin kurumsal yatırımcılardan 17 milyar dolara yakın fon aldığını; bu, 2020’de kaydedilen 5,5 dolarla çelişiyor. Benzer şekilde, kripto alanındaki birleşme ve satın almalar 2020’de 940 milyon dolardan 2021’de 4,2 milyar dolara yükseldi.

Bir In resmi PR , Alkesh Şah Bitcoin daha cryptocurrencies fazlası var olduğunu iddia, bir agnostik tutumunu sürdürdü.

“Bitcoin önemlidir, ancak dijital varlık ekosistemi çok daha fazlasıdır. Araştırmamız, finans, teknoloji, tedarik zincirleri, sosyal medya ve oyun dahil olmak üzere sektörler arasındaki etkileri keşfetmeyi amaçlıyor.”

Ekip ayrıca dünya ile etkileşim şeklimizin blok zincir teknolojilerinin ortaya çıkmasıyla kökten değişebileceğini iddia ediyor:

“Yakın gelecekte, telefonunuzun kilidini açmak için blockchain teknolojisini kullanabilirsiniz; bir Ferrari hissesi, evi veya bir kısmını satın almak; bir temettü almak; ödünç almak, ödünç vermek veya para biriktirmek; hatta gaz ya da pizza için ödeme yapın”

Bank of America, NFT’lerin büyümesinin herkes için bir sürpriz olduğunu da vurguladı. Araştırmacılar, parçalanmış sanat eserleri veya kripto oyunu Loot’tan NFT’ler gibi bazı NFT parçalarının büyük değerlemelerinin , maruz kaldıkları riskleri bilmeyen birçok yatırımcıyı etkileyen bir balon olabileceğinden korktuklarını vurguladılar .

Farklı Zamanlar, Farklı Duruş

Bu duruş, Bank of America’nın bitcoin’i değişken, pratik olmayan ve bir değer deposu olarak çok az kullanımı olarak tanımladığı önceki raporlarla keskin bir tezat oluşturuyor.

Mart 2021 gibi kısa bir süre önce Bank of America, bitcoin’in 60.000 dolara yükselmesinin, kripto para biriminin doğal avantajlarından değil, esasen spekülasyondan kaynaklandığını garanti eden bir rapor yayınladı:

“Genel olarak, emtialar ve hatta hisse senetleri enflasyonla daha iyi korelasyon sağladığından, bitcoin’in özellikle bir enflasyon koruması olarak zorlayıcı olmadığını görüyoruz.

Bu nedenle, bitcoin tutmak için ana portföy argümanının çeşitlendirme, azalan oynaklık veya enflasyon koruması değil, yalnızca bitcoin talebinin ileriye dönük olarak arzı geride bırakmasına bağlı bir faktör olan katıksız fiyat artışı olduğunu düşünüyoruz.

Ancak yükselişin ardından Bank of America, diğer bankaların ayak izlerini takip etti ve yalnızca kripto para birimleri ve blok zinciri endüstrisini kapsamaya adanmış bir araştırma grubu kurdu ve bu gelişmekte olan işletmelere yönelik yaklaşımını yavaş yavaş değiştirmeye başladı.

cryptopotato

binance.gif