• BITCOIN/TL
  730957,377
  % -0,05
 • ETHEREUM/TL
  43784
  % -0,89
 • RIPPLE/TL
  13.85
  % -0,47
 • BITCOIN CASH/TL
  5766.13,237
  % -1,23
 • LITECOIN/TL
  1738.67
  % -3,23
 • COSMOS HUB/TL
  198.87
  % -0,36
 • CARDANO/TL
  6.74
  % -1,35
 • TETHER/TL
  27.05
  % 0,03

Bakkt Dijital Cüzdan’ı Başlattı

binance.gif

Kripto firması Bakkt uzun bir bekleyişin ardından dijital cüzdanı Bakkt App’i piyasaya sürdü. Bakkt, Ekim 2019’da Bakkt Uygulamasını ilk kez duyurduğunda, şirket dijital cüzdan uygulamasının 2020’nin ilk yarısında kullanılabileceğini söyledi. O sırada Bakkt baş ürün sorumlusu Mike Blandina, Uygulamanın Bitcoin dışındaki diğer kripto para birimlerini destekleyebileceğini ima etti. Blandina, Bakkt App’in tüketicilere dijital varlık portföyünü kolayca yönetebilecekleri bir platform sunacağını sözlerine ekledi. Platformda, kullanıcılar dijital varlıklarını saklamayı, göndermeyi, işlemeyi, aktarmayı veya takas etmeyi seçebilirler.

2018 yılında, Bakkt kurucusu, Intercontinental Exchange (BUZ), kripto firmasını duyurdu, ICE, Bakkt’ın perakende deneyimi sunmak için kahve şirketi Starbucks ve diğer şirketlerle ortaklık kuracağını söyledi.

Bakkt, yeni dijital cüzdanı Bakkt App ile Starbucks’ı satıcı ortaklarından biri olarak duyurdu. İçinde basın bülteni 30 Mart’ta yayınlanan Bakkt, müşterilerin artık Bakkt kullanarak Starbucks Kartlarını yeniden yükleyebileceklerini söyledi. Starbucks Kartının yeniden yüklenmesi, iOS için Starbucks uygulamasıyla tamamlanabilir.

Starbucks küresel kart, ticaret ve ödemeden sorumlu Başkan Yardımcısı Karl Hebert, Bakkt ile yeni ortaklık hakkında yorum yaptı. Hebert, Bakkt yeni başlatılan ödeme deneyimini geliştirirken şirketlerin “yakın bir şekilde” birlikte çalıştıklarını kaydetti.

Bakkt Uygulaması Lansman Öncesi Deneme Sürümüne 5.000’den Fazla Katılımcıyı Çekiyor

Resmi lansman öncesinde Bakkt Uygulaması, Yalnızca Davetiyeye Özel Erken Erişim Programına katılan 500.000’den fazla kullanıcıyı çekti. Uygulama artık App Store ve Google Play Store’da mevcuttur. Bakkt CEO’su Gavin Michael’a göre, şirket dijital varlıklara erişimi halka açtıkça dijital cüzdan “bir adım”.

Starbuck dışında Bakkt, tüketici elektroniği şirketi Best Buy (NYSE: BBY) gibi önemli markalarla da ortaklık yapıyor. Bakkt’ın işbirliği yaptığı diğer markalar Fiserv (NASDAQ: FISV), Choice Hotels (NYSE: CHH) ve GolfNow’dur.

Basın bülteninde vurgulandığı gibi, Bakkt müşterileri, Bakkt Visa Banka Kartı ile ödeme yaptıklarında Best Buy’ın özel fırsatlarından yararlanacaklar. Ayrıca kullanıcılar, Bakkt Uygulaması aracılığıyla Choice Hotels tarafından desteklenen Seçim Ayrıcalıkları Ödüllerini kullanabilir. Ayrıca Fiserv kullanıcıları, Bakkt Uygulamasını kullanarak uChoose Rewards puanlarını nakde dönüştürebilecekler. GolfNow üyeleri, yeni dijital cüzdan ile ödeme sırasında dijital varlıklarını da kullanacak.

GolfNow’un kıdemli başkan yardımcısı ve genel müdürü Jerramy Hainline şunları söyledi:

“Sporumuzda bir teknoloji lideri olarak GolfNow, 3,5 milyondan fazla üyemiz için ödeme çözümlerini daha da çeşitlendirmek için Bakkt’a katılmaktan heyecan duyuyor. Ortaklığımızın sunduğu potansiyel çok ilgi çekici ve müşterilerimize kripto, hediye kartları ve kullanılmayan sadakat puanlarını bir golf turuna dönüştürme olanağı sağlayarak golfü daha da erişilebilir kılma fırsatı yaratıyor. ”

coinspeaker

binance.gif