• BITCOIN/TL
  1146926,281
  % 0,74
 • ETHEREUM/TL
  62793
  % 0,74
 • RIPPLE/TL
  17.99
  % 0,53
 • BITCOIN CASH/TL
  6576.69,196
  % -0,07
 • LITECOIN/TL
  2078.4
  % -0,85
 • COSMOS HUB/TL
  273.92
  % -2,10
 • CARDANO/TL
  11.31
  % -0,50
 • TETHER/TL
  28.97
  % 0,19

Avustralya: COVID-19 Aşısı Olanlar için Bitcoin Dağıtacak

binance.gif

Avustralyalı girişimci Fred Schebesta, COVID-19 aşısı olan yerlilere ve gelecekte alacak olanlara 5 dolar değerinde bitcoin vereceğini söyledi. Avustralya’nın nüfusu göz önüne alındığında, herkes tekliften yararlanırsa, 104 milyon dolar (yaklaşık 75 milyon USD) dağıtması gerekecekti.

‘Vaxxed Baby’yi Alın ve Bitcoin’inizi Alın’

Finansal karşılaştırma web sitesi Finder’ın kurucu ortağı Fred Schebesta, Şubat ayından bu yana koronavirüs aşısı olan Avustralyalılara 5 dolar değerinde bitcoin verme planlarını açıkladı . Girişimci, aşı yaptırmak üzere olanların da teklifinden yararlanacağını sözlerine ekledi:

“Şu anda aklıma çılgınca bir fikir geldi – bundan hiç bahsetmedim. Avustralya’da aşılanan herkese 5 dolarlık Bitcoin vereceğiz. Vaxxed bebeğim ve Bitcoin bebeğini de al.”

40 yaşındaki blogcu, her kişinin bu teklif için yalnızca bir kez başvurabileceğini açıkladı. BTC miktarını talep etmek için insanların Finder uygulamasını indirmesi ve aşı kanıtı sunması gerekir. Bu yapıldıktan sonra, dijital varlık cüzdanlarında görünecektir.

16 yaşın üzerindeki Avustralya nüfusunun %50’sinden biraz daha azı en az bir koronavirüs aşısı olurken, tam aşı döngüsüne sahip olanlar yaklaşık %27’dir. Matematiği yapmak, Schebesta’nın sözünü yerine getirmek için 155 milyon dolarlık servetinin neredeyse yarısını dağıtması gerektiği anlamına gelir.

Bazı uzmanlar bitcoin’i değişken ve riskli bir varlık olarak görürken, milyoner yakın zamanda fiyatının 2025 yılına kadar 255.000 dolara ulaşacağını tahmin etti. Bu tahmin gerçekleşirse, hodler’lar kripto para birimine maruz kalmalarını yaklaşık altı kat artıracak.

Schebesta duyuruyu geçen ay ‘Get Vaxxed Baby’ şarkısını seslendiren radyo sunucusu Kyle Sandilands ile yaptığı röportajda yaptı ve yerel halkı bir koronavirüs aşısı yaptırmaya ikna etti.

İtalya’da Farklı Hikaye

Fred Schebesta, Avustralyalıları onlara bitcoin vererek bir COVID-19 aşısı almaya çağırırken, İtalya’daki dolandırıcılar kripto para birimleri karşılığında binlerce kişiye sahte koronavirüs geçişleri teklif etti.

As CryptoPotato geçenlerde rapor , İtalyan polisi çevrimiçi mesajlaşma uygulaması Telgraf, faaliyet çeşitli gruplar durdurdu nerede hukuk ve satın aşı sertifikaları baypas halk. Satıcılar, hizmet için dijital varlık ödemelerini tercih etti.

Suçluların yasadışı hizmet için sabit bir fiyatı yoktu, ancak 500 avroya veya 588 dolara kadar satın alınabilirdi. Yine de İtalyan yetkililer, dolandırıcıların ne tür dijital varlıkları kabul ettiğini açıklamadı.

İtalya, Avrupa’da COVID-19’dan en kötü etkilenen ülkelerden biri oldu. En son hükümet rakamlarına göre, İtalyanların %65’inden fazlası tam olarak aşılanmıştır. Bununla birlikte, tüm sertifikaların, onları yasal olarak edinen veya kripto para dolandırıcılığının bir parçası olan kişilere ait olup olmadığı belirsizliğini koruyor.

cryptopotato

binance.gif