• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Avrupa’nın İlk Bitcoin Vadeli İşlem Ürünü Eurex’te Piyasaya Sürülecek

binance.gif

ABD, bir ETF’nin onaylanması konusunda durgun olsa da, Avrupa, önde gelen bir dijital varlığa dayalı menkul kıymet sağlayıcısı olan ETC Group tarafından başlatılan ilk Bitcoin vadeli işlemlerini şimdiden sürdürüyor. 

Avrupa’nın İlk Bitcoin Vadeli İşlemleri

Bir duyuruya göre , Avrupa’nın en büyük türev borsası olan Eurex, 13 Eylül 2021’de ilk Bitcoin ETN (borsada işlem gören tahvil) vadeli işlemlerini listeleyecek.

Böylece yatırımcıların, dünyanın ilk borsada işlem gören ürünü olan ETC Group’un BTCetc Physical Bitcoin’ine (BTCE) dayalı gelecekteki sözleşmelere erişmelerini sağlayacak. Bitcoin vadeli işlem opsiyonu, Avrupa’da kurumsal talebin artmasından sonra geliyor: 

“Bitcoin’e güvenli maruz kalma için artan kurumsal talep göz önüne alındığında, bu Bitcoin ETN vadeli işlemlerini Eurex’teki düzenlenmiş ticaret ve takas altyapımızda listelemeye başlamaktan mutluluk duyuyoruz.

Bu yeni gelecek, merkezi takas, netleştirme ve risk yönetimi açısından diğer türev sözleşmeleriyle aynı şekilde ele alındığından, bu hareket daha fazla sayıda piyasa katılımcısının Bitcoin ticaretini yapmasına ve hedge etmesine izin verecek” dedi. Kurul Üyesi.

Haziran 2020’de piyasaya sürülen ETC Group, şu anda orada faaliyet gösteren birkaç firma ile dünyanın en büyük işlem gören kripto ETP’lerinden biridir. Şirkete göre, vadeli işlem sözleşmesi, %100 BTC tarafından desteklenen BTCE’de alınıp satılacak ve fiziksel olarak teslim edilecek.

Avrupa ABD’nin Önünde

ABD’deki düzenleyici ortam, kripto alanını desteklemedi ve şimdi birkaç hafta önce tanıtılan yeni altyapı faturasıyla daha da az. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu gibi düzenleyici kurumlar şu anda tek bir BTC ETF başvurusunu onaylamak için durmaktadır.

Bu bağlamda, kripto para birimlerine bağlı ürünlere yönelik kurumsal talebin ABD’ye kıyasla hızla artmasının ardından Avrupa, kripto ürünleri için daha dostça bir ortam olduğunu kanıtlıyor.

Devletleri’nde yatırımcılar arasında karamsarlık rağmen Griskala CEO’su Michael Sonnenschein söyledi ülkede bir kripto ETF tahakkuk fazla BTC için “değil, eğer,” geçen ay ve fiyatı düzeltmeler izin uzun vadeli sahiplerinin daha meselesidir.

Bazı Avrupa yasaları artık kripto para birimlerini her zamankinden daha fazla destekliyor.

cryptopotato

binance.gif