• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Arz daralması, Bitcoin’i klasik bir bekle ve izle durumuna sokuyor

binance.gif

Piyasa 2021’in 4. çeyreğine girerken, çoğunlukla sınırlı yörüngesi ve flaş çöküşten bu yana çok önemli 49.3 bin dolar seviyesini ihlal edememesi nedeniyle en iyi kripto para için piyasa heyecanı azalıyor gibi görünüyor. Olsa Bitcoin son zamanlarda $ 40K seviyesinden sonra Temmuz ayı sonlarında tehlikeli $ 30K seviyesine çıkmaya başardı ve piyasada birçok BTC bugünlerde sıkıcı almak gibiydi remarking edilmiştir. Ama öyle mi?

Birikim devam ediyor

4. çeyreğe yaklaşırken piyasanın en büyük kripto paradan yüksek beklentileri vardı ve BTC’nin bunları yerine getirmediği söylenebilir. Aslında BTC, Temmuz ayının en düşük seviyesi olan 29.3K $’dan bu yana neredeyse %50 arttı. Ancak, 2017 yılında görülen yarılanma sonrası boğa piyasası benzeri büyümenin tekrarlanacağı beklentisi geçersiz kılındı.

Ancak birikim eğilimleri endişe verici bir tablo oluşturmadı. Küçük balıklar, BTC 64 bin dolara ulaştığında en son görülen birikim seviyelerine geri döndü, ancak şimdi fiyat yaklaşık 20 bin dolar daha düşüktü. Madeni paraların akışı, madeni paraların nereye gittiği ve küçük balıkların ve balinaların neyin peşinde olduğu hakkında adil bir fikir verir. Şu an itibariyle, küçük balıklar (1 BTC’den az kontrol eden adresler) daha fazla para satın alırken, balinalar (1 bin ila 10 bin BTC’yi kontrol eden adresler) madeni paralara yaklaşık 40 bin dolar yükleniyor gibi görünüyordu.

Ayrıca, döviz çıkışlarının uzun süredir girişlere hakim olmasıyla, eğilim satın alınabilecek madeni para arzının daralmakta olduğuna işaret etti. Bu nedenle, birikimin yanı sıra arz daralmasıyla birlikte, tüm orta-uzun vadeli eğilim genellikle yükselişe geçti.

Fiyat artışı iyi görünüyor

Bitcoin’in dolaşımı, önemli bir ölçüm ve fiyat artışının birincil kışkırtıcısıdır. 29 Eylül’deki metrik, Santiment tarafından vurgulandığı gibi bir ATH’deydi ve aynısı iyi bir toparlanma işaretiydi. Bu, gelecekteki pazar fiyatı büyümesinin gerçekleşip gerçekleşemeyeceğine dair bir işaretti.

Son üç gün boyunca BTC, ağda dolaşan ortalama 189.2 bin benzersiz tokeni elde etti ve bu, Temmuz ayının sonundan bu yana en yüksek olan (BTC’nin takip eden 5 hafta içinde %31 büyüdüğü zaman).

İkilem hala var

Orta-uzun vadeli birçok yükseliş metriğine rağmen, fiyat açısından BTC hala konsolidasyon modunda kaldı ve daha fazla birikimi tetikleyebilecek ve fiyatların yükselebilecek bir sonraki büyük hareketi bekliyor gibi görünüyordu.

Özellikle, Bitcoin’in MVRV’si, bir bütün olarak, BTC’nin metrikte 2 kaydettiği için piyasadaki katılımcıların Bitcoin pozisyonlarında %100 arttığını belirtti. Bununla birlikte, fiyatların konsolide olmasıyla, katılımcılar 2 kat kar elde etmeye cezbedilebilir. Ek olarak, arzın daralmasıyla birlikte, varlığa olan talep düşerse, genel olarak fiyatların yükselmesi pek olası olmayacaktır.

Sonuç olarak, piyasa, basın zamanında klasik bir bekle ve izle durumundaydı. Yine de, BTC’nin geleceği, yükselişe geçen metriklerle umut verici görünüyordu.

ambcrypto

binance.gif