• BITCOIN/TL
  584555,157
  % -2,47
 • ETHEREUM/TL
  38238
  % -2,40
 • RIPPLE/TL
  10.53
  % 0,40
 • BITCOIN CASH/TL
  5965.14,667
  % -0,70
 • LITECOIN/TL
  1845.79
  % -2,55
 • COSMOS/TL
  328.55
  % -0,32
 • CARDANO/TL
  20.76
  % 0,83
 • TETHER/TL
  9.6
  % 0,63

Arca’nın Kurucu Ortağı Phil Liu, XRP”nin 2021 Yılı Sonuna Doğru Tarihi Kalıntı Olarak Kalacak Dedi

binance.gif

New York merkezli kripto para birimi varlık yönetimi firması Arca’nın kurucu ortağı Phil Liu, XRP’nin bu yılın sonunda “tarihin bir kalıntısı” olacağını tahmin ediyor , Wall Street Journal’a göre :

Bu şeyin 2021’in sonuna kadar tarihin bir kalıntısı olacağını düşünüyorum.

Uygulanabilir tek gelir akışı

Aralık ayında, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, tartışmalı kripto para biriminin arkasındaki blockchain decacorn olan Ripple‘a dava açtı.

Şirketin CEO’su Brad Garlinghouse ve eski patronu Chris Larsen’i de hedef alan dönüm noktası niteliğindeki dava, iki yöneticinin kişisel olarak diğer bazı son derece korkunç ifşaatların yanı sıra kayıt dışı XRP satışlarından yaklaşık 600 milyon dolar kazandığını belirtiyor.

Bir menkul kıymetler avukatı olan Liu, çok konuşulan şikayette sunulan iddiaları “ikna edici” bulduğunu söylüyor. XRP’nin, ürünlerini “yetersiz” olarak tanımlarken firmanın tek gelir akışı olduğunu açıklıyor.

Şubat 2020’de Garlinghouse , Financial Times’a XRP satışları olmadan Ripple’ın kârlı olmayacağını söyledi:

Kârlı olmazdık veya nakit akışı pozitif olmazdık [XRP satmadan], sanırım bunu söyledim. Şimdi sahibiz.

Liu , Aralık ayı sonlarında , şirketin SEC davasının merkezinde yer alan XRP satışlarına alternatifi olmadığı için Ripple’ın 2021’in sonunda iflas edebileceğini tahmin etti:

ABD’den çıkıp ABD’li yatırımcıların XRP satın almasının dışında XRP satışlarının yerini alacak uygun bir alternatif görmüyorum. Sıfırdan başlamak zorunda kalacaklardı, çünkü Ripple ABD merkezli bir şirket olduğu zaman gerçekleştiği için tüm XRP karları bozulacaktı.

 

Howey’i “kırılma noktasının ötesine” uzatmak

Ripple’ın avukatı Andrew Ceresney ise XRP’nin, belirli bir dijital varlığın bir güvenlik teklifi olup olmadığını belirlemek için kullanılan Howey testine uymadığını iddia ediyor:

Bizim için bu SEC, Howey’i kırılma noktasının ötesine taşımaya çalışıyor.

u.today

binance.gif