• BITCOIN/TL
  559631,728
  % -6,15
 • ETHEREUM/TL
  38013
  % -4,88
 • RIPPLE/TL
  9.69
  % -8,58
 • BITCOIN CASH/TL
  5328.03,578
  % -10,01
 • LITECOIN/TL
  1740.79
  % -5,53
 • COSMOS/TL
  357.09
  % -9,35
 • CARDANO/TL
  18.64
  % -9,66
 • TETHER/TL
  9.51
  % -0,54

Analistlere Göre: Kaldıraçlı Tasfiyeler Piyasanın Çöküşüne Neden Oldu, Ancak Artış Gelecek

binance.gif

Parmaklar Elon Musk, Çin ve hatta ABD milletvekillerini işaret ediyor, ancak bu haftaki epik kripto piyasası çöküşünün arkasındaki gerçek daha da basit olabilir.

Milyarlarca kaldıraçlı pozisyonla birleşen aşırı ısınmış bir piyasa bir aşamada çatlamaya hazırdı ve kademeli tasfiyelerin yarattığı çığ, bu hafta tanık olduğumuz şey gibi görünüyor.

Alameda Research’te kantitatif bir kripto tüccarı olan Sam Trabucco, “limon ve limonata” başlıklı uzun bir tweet’te, % 45 Bitcoin düzeltmesiyle sonuçlanan olayları yıktı .

Ralli Sinyalleri Açıktı

Trabucco, kurumların Bitcoin’e girdiğini kabul ederek başlıyor, bu da dikkatlerini Ethereum’a çevirmeden önce ralli yapmasına neden oldu ve bu da ağabeyinden daha iyi performans gösteren tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi.

İle Misk dogecoin şilin ve Binance Coin, Cardano gibi diğer altcoins bir dizi yeni hepsi zamanların en yüksek ulaşan ve hatta Litecoin, piyasalar 2017/18 meydana FOMO odaklı üç aylık dalgalanma benziyordu.

Rallilerin, özellikle de ETH mitinglerinin düşük kaldıraçlı ve spot güdümlü ve bu nedenle bir şekilde “daha organik” olduğuna dair birçok spekülasyon olduğunu da sözlerine ekledi. Bu, bir gerileme durumunda, yüksek oranda kaldıraçlı olan Bitcoin’in aksine nispeten az likidasyon olacağı anlamına gelir.

“Yine de bu anlatı çok yanlıştı – ve bunu bilmek mümkündü. Nasıl? Pekala, bu anlatı, son 3’lü yılda temelde sıfır kez doğruydu – tüm hacmin türevlerde olduğu veya borsanın kaldıraca izin verdiği noktada olduğu gerçeğinden anlayabilirsiniz. “

Bu rallinin diğerleriyle aynı göründüğünü ve açık ilginin tüm zaman boyunca arttığını belirtmeye devam etti . Toplanmış OI, özellikle ETH için yükseliyordu, bu da türev borsalarında çok fazla kaldıraç olduğunu gösteriyor.

Kimse Satmak İstemedi

Bu pozisyonların tasfiyesi ivme ve daha düşük pozisyonları vb. Tasfiye eden kademeli bir etki yaratır.

“İlk piyasa çapındaki çöküşe ne sebep olduysa – muhtemelen Çin ve diğer belirsiz düzenleyici haberlerle birlikte çok sayıda Elon ya da belki de” doğal bir düzeltme “- bu gerçekleşti ve tasfiyeler, gerilemeyi daha da artırmak için çok çalıştı. yoğun.”

Trabucco, bu doğal hamleler tasfiyelerle daha da kötüleştiğinde, hiç kimsenin onları bu kadar düşük fiyata satmak istemediği sonucuna vardı. Bu, piyasa teminatını toplayabildiğinde toparlanması gerektiği anlamına geliyor, dedi ve “Alameda çok az satın aldı” dedi.

Yazı sırasında, piyasalar toparlanıyordu ve Bitcoin 31.000 dolar ‘lık bir gün içi dibinden sıçradıktan sonra tekrar 40K dolar’ ı aştı.

cryptopotato

binance.gif