• BITCOIN/TL
  559749,286
  % -6,32
 • ETHEREUM/TL
  38039
  % -4,77
 • RIPPLE/TL
  9.71
  % -8,20
 • BITCOIN CASH/TL
  5327.32,649
  % -9,64
 • LITECOIN/TL
  1740.19
  % -5,59
 • COSMOS/TL
  357.73
  % -7,83
 • CARDANO/TL
  18.71
  % -9,28
 • TETHER/TL
  9.51
  % -0,54

Analisti Mark Palmer, PayPal’ın Kripto Hizmeti Hisse Fiyatını Arttıracak Dedi

binance.gif

Finansal hizmetler firması BTIG analisti Mark Palmer, PayPal’ı Neutral’den Buy’a yükseltti ve hissesi için 300 dolar ‘lık bir fiyat hedefi belirledi. Şirketin hisseleri, Cuma günkü işlem seansı öncesinde dünden bu yana % 1.79 artarak 250 dolar değerine ulaştı.


Palmer, bu haftanın başlarında yatırımcılara gönderdiği bir notta, PayPal’ın kripto para birimi girişimi üzerindeki güçlü çekişinin, fintech şirketinin yıllık gelirlerinin 2022 yılına kadar 1 milyar dolardan fazla büyüyebileceğini iddia ediyor.

PayPal için saklama ve alım satım hizmetleri, itBit kripto borsasının operatörü Paxos Crypto Brokerage tarafından desteklenmektedir. Platformun işlem hacmi, 11 Ocak’ta tek bir günde 242 milyon dolar değerinde kripto taşınmasıyla yılın başından bu yana yükseldi .

Palmer, borsadaki hacmin “büyük çoğunluğunun” PayPal müşterilerinin alım satımlarını yansıttığını varsayıyor ve bu da onun projeksiyonuna yol açıyor.

Palmer, “Çok daha önemlisi, itBit’in yükselen kripto hacimlerinde görülen çekiş, PYPL’nin aktif hesap büyümesi ve katılımı için iyiye işaret ediyor” diye yazdı.

PayPal , Kasım 2020’de ABD’deki tüm hesap sahiplerinin dijital cüzdanlarında Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin alıp satmalarına olanak tanıyan kripto hizmetini başlattı . Ödeme devi, 2021 yılında sosyal ödemeler hizmeti Venmo’nun yanı sıra dünya çapında 26 milyon tüccara ve “uluslararası pazarları seçmek” için hizmet sunmayı planlıyor.

Palmer, bunun PayPal’ın aktif hesap büyümesi ve kullanıcı katılımı açısından son derece iyiye işaret ettiğine inanıyor.

Analist, “PYPL CEO’su Dan Schulman geçtiğimiz günlerde şirketin platformunda 1 milyar aktif kullanıcı hedefi olduğunu belirtirken, bizim görüşümüze göre, şirketin yalnızca artan katılım yoluyla büyümesini sürdürebileceğini ve hızlandırabileceğini” söyledi.

PayPal’ın büyümesi üzerinde olumlu bir etkisi olabilecek başka bir şey de, Mastercard ve Visa gibi kart aracılarının ticari kripto para birimi işlemlerinden çıkarılması olabilir. BTIG’ye göre, Bitcoin ve diğer desteklenen kripto para birimleri, bu tür işlemlerin maliyetini önemli ölçüde düşürerek şirketin alım oranını ve marjlarını artıracak.

Şu anda PayPal, tüccarlardan standart bir itibari para birimi işleminde% 2,9 ücret alıyor ve bu ücretin çoğu kart ağlarına gidiyor.

decrypt

binance.gif