• BITCOIN/TL
  1070249,432
  % -0,61
 • ETHEREUM/TL
  58326
  % -1,58
 • RIPPLE/TL
  17.41
  % -2,20
 • BITCOIN CASH/TL
  6447.16,541
  % -1,16
 • LITECOIN/TL
  1992.14
  % -1,13
 • COSMOS HUB/TL
  264.53
  % -4,00
 • CARDANO/TL
  10.95
  % -1,21
 • TETHER/TL
  28.92
  % 0,12

AMC Tiyatroları Artık Dijital Hediye Kartları için Dogecoin Kabul Ediyor

binance.gif

Amerikan sinema zinciri AMC Entertainment Holdings, müşterilerinin Dogecoin (DOGE) ile dijital hediye kartları satın almalarını sağlayarak kripto para birimi çabalarını genişletmeye devam etti. İnsanların satın alma işlemini gerçekleştirmek için bir BitPay Cüzdanına ihtiyacı olacağından, hizmet şirketin web sitesinde, mobil uygulamasında ve sinemalarda sunulacak.

Dogecoin Film Endüstrisine Giriyor

AMC’nin CEO’su Adam Aron tarafından Twitter’da yapılan yakın tarihli bir ankete göre , katılımcıların yaklaşık %80’i dünyanın en büyük sinema zincirinin diğer kripto para birimleri arasında bir ödeme yöntemi olarak Dogecoin’i ekleme fikrine olumlu yanıt verdi. Dahası, meme coin’in en önde gelen destekçilerinden biri olan Elon Musk, tweet’ini beğendi.

Bugün Aron , AMC’nin bir BitPay Cüzdanı kullanarak Dogecoin ve diğer dijital varlıklar karşılığında dijital hediye kartları (günde 200 dolara kadar) satmaya başlayacağını açıkladığı için sonuçları görmezden gelmek zor gibi görünüyor .

Her zaman vokal olan kripto topluluğu, konuyu tweet’inin altında tartışmak için hızlıydı. “Bu, AMC müşterileri için harika bir haber”, “Ay’a Dogecoin” ve “DOGE burada kalmak için burada” gibi yorumlar en iyi yanıtlardan bazılarıydı.

Haberin, hareketin duyurulmasından sonra %10’un üzerinde arttığı için meme parasının fiyatı üzerinde olumlu bir etkisi olduğunu belirtmekte fayda var. O zamandan beri biraz geri çekilmesine rağmen, DOGE bugün hala yeşildeki birkaç madeni para arasında.

DOGE, BTC, ETH, BCH ve LTC’yi Takip Etti

AMC Theatres, 2016 yılında Odeon Cinemas, UCI Cinemas ve Carmike Cinemas’ı satın aldıktan sonra dünyanın en büyük tiyatro zinciri haline geldi. 1920’de kurulan şirket, geçen yıl itibariyle 1 milyar doların üzerinde gelir elde etti.

Şirket, Ağustos ayının ortasında kripto para birimine atladı. O zamanlar AMC , 2021’in sonuna kadar bir ödeme seçeneği olarak bitcoin ekleyeceğini açıklamıştı . Böylece, daha önce birincil kripto para birimini benimseyen Philipp Plein , Quiznos, Sheets ve daha fazlası gibi diğer küresel markalara katıldı .

Daha sonra, Eylül ayında Amerika’nın sinema salonu başkanı , ödeme aracı olarak kabul edilen kripto para birimlerinin sayısını artıracağını söyledi . Yani bu varlıklar Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH) ve Litecoin (LTC) idi.

cryptopotato

binance.gif