• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Amazon, Dijital Para Projesi için Hazırlanıyor ve İlk Olarak Meksika’ da Denenecek

binance.gif

Tesla birkaç gün önce 1.5 milyar dolar değerinde Bitcoin satın aldıktan sonra , kripto para topluluğu ana akım sektördeki diğer büyük isimleri izliyordu. Amazon, toplumun kripto para ticareti ve kripto tabanlı işlemleri görme şeklini sonsuza kadar değiştirecek şirketlerden biri olarak lanse edildi .

Yıllar içinde spekülasyonlar oluşturuldu, ancak görünen o ki, şirket yavaş yavaş bir niyet beyanı yapmak için ortaya çıkıyor.

Amazon, Fiat’a hala güçlü bir şekilde bağlı kalsa da, şirket dijital para birimlerini denemek için harekete geçiyor.

Şu anda, şirketin son iş ilanına dayalı olarak Meksika’da “dijital para” türü bir proje lansmanı hazırlıyor .

Proje henüz duyurulmamış olsa da, iş ilanı, Amazon’un kazançlı Prime müşterilerine platformunda daha fazla ödeme seçeneği sunmak istediğini gösteriyor.

Yeni ödeme çözümü, şirketin iş ilanı sırasında belirttiği üzere “Dijital ve Yükselen Ödemeler (DEP)” i içerecektir.

Amazon, iş ilanında “Meksika’nın ilk lansman ülkemiz olduğunu belirten yeni bir ödeme ürünü piyasaya sürmemize yardımcı olacak bir lider arıyoruz” dedi.

Şirket, ürünün nakit dönüşümü yaparak müşterilerin dijital para birimlerini kullanmalarına yardımcı olacağını sözlerine ekledi. Para birimleri, çevrimiçi alışveriş yapmak ve Prime Video gibi hizmetlerden yararlanmak için kullanılabilir.

Proje Meksika’nın ötesinde başlatılabilir

Dijital varlığın türü, iş ilanında belirtilmediği için halka spekülasyon olarak kalır. Ancak Amazon’un Ethereum (ETH) veya Bitcoin (BTC) gibi yaygın olarak bilinen kripto varlıklarını kullanması pek olası değil .

İş ilanında, ideal adayın yeni sistemlerin tasarımı için yerel AWS teknolojilerinden haberdar olması gerektiği özellikle belirtildi.

İlk iş ilanı, projenin Meksika’da başlatılacağını ortaya koysa da, başka bir iş ilanı, yeni ürünün gelişmekte olan birçok pazarda bulunacağını ima etti.

Amazon’un kripto para piyasasına girmesiyle ilgili söylentiler, şirketin üç kripto tabanlı alan adı satın almasıyla başladı: amazoncryptocurrencies.com, amazonethereum.com ve amazoncryptocurrency.com.

Ancak şirket, pazara herhangi bir önemli giriş konusunda sessiz kaldı. Gözlemciler, Amazon’un Bitcoin’e ve kripto para birimlerine tam anlamıyla ayak basmasının an meselesi olduğuna inanıyor.

invezz

 

binance.gif