• BITCOIN/TL
  759078,554
  % 1,05
 • ETHEREUM/TL
  45157
  % -0,62
 • RIPPLE/TL
  14.59
  % 3,28
 • BITCOIN CASH/TL
  6285.4,661
  % -0,98
 • LITECOIN/TL
  1758.7
  % -2,43
 • COSMOS HUB/TL
  191.95
  % -2,34
 • CARDANO/TL
  7.06
  % -1,18
 • TETHER/TL
  27.55
  % 0,16

Amazon, Dijital Para Birimi ve Blockchain Ürün Birimi İçin Bir Lider Arıyor

binance.gif

Amazon, yenilikçi bir şirket olarak itibarını korumaya kararlı görünüyor ve dijital para birimi ödemesi ve blok zinciri birimi aracılığıyla kripto para birimleriyle denemeler yapmak istiyor.

Perşembe günü yayınlanan bir duyuruya göre Amazon, Dijital Para Birimi ve Blockchain stratejisine liderlik edecek bir blockchain uzmanı arıyor.

Ödeme Kabul ve Deneyim ekibi, Amazon’un Dijital Para Birimi ve Blok Zinciri stratejisini ve ürün yol haritasını geliştirmek için deneyimli bir ürün lideri arıyor… Müşteri deneyimi, teknik strateji ve yetenekler dahil olmak üzere yol haritasını geliştirmek için AWS dahil olmak üzere Amazon genelinde ekiplerle yakın bir şekilde çalışacaksınız. yanı sıra lansman stratejisi.

Amazon ne arıyor

Uzmanın en az bir MBA veya eşdeğeri derecesi, 10 yılı aşkın iş veya teknoloji deneyimi, ekip yönetimi becerileri, veri ve metrikleri anlaması ve iyi iletişim becerileri olmalıdır.

Şirket herhangi bir maaş teklifi açıklamadı. Kişi, Seattle, Washington’a dayanmalı veya taşınmaya istekli olmalıdır.

Amazon, ödemeler ve finans alanında yenilik yapma ihtiyacına ikna olmuş görünüyor. Cryptocurrency ve blockchain geliştirme ekibi, şirketin daha iyi finansal ürünler sunmak için ortaya çıkan bu teknolojileri keşfetme konusundaki ilgisinin bir işaretidir.

Business Insider tarafından paylaşılan bir e-postaya göre , Amazon ekibi, kripto para birimleri dünyasına bir yaklaşım keşfetme konusundaki ilgisini doğruladı. Yine de, bunun özel bir para biriminin geliştirilmesi yoluyla mı yoksa bir ödeme aracı olarak kripto para birimlerinin kabul edilmesi yoluyla mı olacağını belirtmediler:

“Kripto para alanında meydana gelen yeniliklerden ilham alıyoruz ve bunun Amazon’da nasıl görünebileceğini araştırıyoruz… Geleceğin modern, hızlı ve ucuz ödemeleri mümkün kılan yeni teknolojiler üzerine kurulacağına inanıyoruz ve bu geleceği getirmeyi umuyoruz. Amazon müşterilerine mümkün olan en kısa sürede.

Kripto ile Eski Bir İlişki

Amazon’un kripto para birimleri dünyasına ilgisi yeni değil. 2017 yılında , en azından önleyici olarak, amazoncryptocurrency.com, amazoncryptocurrencies.com ve hatta amazonethereum.com dahil olmak üzere markasını kripto para birimlerine bağlayan bir dizi alan satın aldı.

Ancak o sırada Patrick Gauthier, CNBC’ye e-ticaret devinin kripto para birimlerine fazla ilgi göstermediğini ve kripto ödemelerini destekleme planı olmadığını söyledi.

Aslında, Lightning Network aracılığıyla Amazon’da Bitcoin ile ödemelere izin veren Pay With Moon eklentisi, iş modelini, kullanıcılarının doğrudan Amazon’un sitesinde ödeme yapmak yerine sanal kredi kartları satın almalarına izin verecek şekilde değiştirmek zorunda kaldı.

Ayrıca, Cryptopotato’nun bu yıl Şubat ayında bildirdiği gibi , Amazon, Bitcoin veya herhangi bir kripto para birimi ile doğrudan bir ilişkiden bahsetmese de, “Dijital ve Gelişen Ödemeler (DEP)” içeren yeni bir ödeme sistemi için bir iş teklifi başlattı.

Ancak bu sefer Amazon, kriptolarla olan gündelik ilişkisini halka arz etmeye daha istekli görünüyor.

cryptopotato

binance.gif