• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Altcoinler Çift Haneli Çöküş Yaşarken Bitcoin Hakimiyeti Yükseliyor

binance.gif

Bitcoin’in fiyatı değer kaybetmeye devam ediyor ve 31.000 doların biraz üzerinde işlem görüyor. Bununla birlikte, çoğu alternatif kripto para çift haneli rakamlarla düşüşe geçtiğinden, piyasadaki hakimiyeti aylık en yüksek seviyesine yükseldi.

Düzeltmeye Rağmen Bitcoin Hakimiyeti Yükseliyor

BTC son kayıpların bir kısmını geri aldı ve 36.000 doların biraz üzerine çıktı. Ancak, bu noktada Çin’den daha fazla FUD ortaya çıktı ve fiyat yörüngesini oldukça hızlı bir şekilde tersine çevirdi.

Birkaç gün içinde, bitcoin başka bir büyük değer yığınını kaybetti ve dün 31.000 doların biraz üzerine düştü. Bu, varlığın Haziran başından beri en düşük fiyat çizgisi oldu.

O zamandan beri, boğalar kısa bir toparlanma girişiminde bulundu ve bu da BTC’yi 33.000 doların biraz üzerinde gün içi en yüksek seviyesine çıkardı. Bununla birlikte, tüm düşüş işaretleri ile birlikte, kripto para birimi bir büyük değer daha kaybetti ve şu anda 32.000 doların üzerinde kalmak için mücadele ediyor.

Piyasa değeri 600 milyar dolar civarına düşmesine rağmen, hakimiyeti yaklaşık bir ayda yaklaşık %46,5 ile en yüksek seviyeye yükseldi.

Derin Kırmızı Altcoinler

BTC’nin artan hakimiyeti, alternatif madeni paraların değer kaybettiği anlamına geliyor. Ethereum tekrar %5 düştü ve şu anda 1.900 doların biraz üzerinde duruyor. ETH’nin bir haftadan daha kısa bir süre önce 2.600 doların oldukça üzerinde olduğunu belirtmekte fayda var.

Daha büyük altcoinlerin geri kalanıyla ilgili durum, tüm grafiklerde çift haneli fiyat kayıplarıyla önemli ölçüde daha kötü. Binance Coin %14 düşüşle 275$’a düştü. Bu, BNB’nin yaklaşık bir hafta içinde yaklaşık 100 dolar kaybettiği anlamına geliyor.

Cardano (-12%), Ripple (-13.5%), Dogecoin (-24%), Polkadot (-14%), Bitcoin Cash (-11%), Litecoin (-10%), Chainlink (-10%), ve MATIC (-13%) kırmızı renktedir.

Alt ve orta büyüklükteki altcoinlerden Helium, %20’lik bir düşüşle olumsuz eğilime öncülük ediyor. NEO (%-19), Theta Fuel (%-19), Kusama (%-18), Amp (%-18), Qtum (%-17), THORChain (%-16), Ontoloji (%-14), Bitcoin Gold (%-16) ve Filecoin (%-16), çift haneli fiyat düşüşü kulübünün sadece birkaç temsilcisidir.

Sonuç olarak, tüm kripto para varlıklarının kümülatif piyasa değeri, günde 200 milyar dolardan ve haftada 400 milyar dolardan fazla düştü.

cryptopotato

Sorumluluk reddi: Burada ifade edilen fikirler yatırım tavsiyesi değildir yalnızca bilgi amaçlı sağlanmıştır. Her yatırım ve tüm alım satım risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce her zaman kendi araştırmanızı yapmalısınız. Kaybetmeyi göze alamayacağınız parayı yatırmanızı önermiyoruz.”

binance.gif