• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Altcoin sezonu geldi mi? İşte ünlü analistin görüşleri

binance.gif

Bitcoin’in hakimiyeti, kurumsal çıkarlarının ve ana akım benimsemesinin arkasındaki en büyük etkenlerden biridir. Bitcoin’in baskı zamanında% 51,8’deki hakimiyeti ile, piyasanın altcoinlerinde yukarı yönlü hareketler için daha fazla yer var gibi görünüyor.

Altcoin yatırımcıları, Ethereum’un fiyatının birkaç gün önce 2.547 $ ‘lık yeni bir ATH’ye ulaşmasıyla heyecan verici bir hafta geçirdi. Aslında, düzeltmelere rağmen, altcoin ATH’sine yakın işlem görüyordu ve birçok kişinin kriptonun yakında rallisine devam edebileceğini öne sürmesine neden oldu.

Ethereum, özellikle Bitcoin ile nispeten yüksek korelasyonu ve diğer en iyi kripto varlıkları ile artan korelasyonu göz önünde bulundurarak geçmişte birkaç kez altcoin rallisine öncülük etti. Bu tür volatilite açısından zengin haftaların ışığında, tüccarlar şimdi bariz soruları sormaya başlıyorlar – Alt sezon ne zaman başlayacak ve ne kadar sürdürülebilir olacak?

Jarvis Labs’ın kurucu ortağı ve analisti Ben Lilly, bir altcoin sezonunun gerçekten olup olmadığını belirlemede kullanılacak en uygun ölçümlerin nasıl belirleneceği hakkında bir röportajda konuştu . Lilly, alternatif bir sezonda olduğumuzu söyleyen diğer birçok analistin iddiasına karşı, dedi,

 

“Bunun altcoin sezonunun adil bir görünümü olduğunu düşünüyorum, ancak abone olduğum bir şey değil. Basitçe, eğer bu altcoin sezonu için bir tanımsa, riske göre ayarlanmış bir bakış açısıyla Bitcoin’den ve altcoinlere geçmem için zorlayıcı bir neden değil. Çünkü altcoin sezonunun bu tanımında, Bitcoin hala sahip olunması tercih edilen varlıktır. “

Lilly, pazardaki makro düzeydeki eğilim değişikliklerini anlamak için destek ve direnç seviyelerinin kullanımını kabul etmekte de hızlı davrandı. Ayrıca analiste göre, Bitcoin’in hakimiyet tablosu, Bitcoin’in temsil ettiği pazar yüzdesini belirlemenin en iyi yoludur. Ekledi,

“Şu anda,” beklenen “bir aralıkta işlem görüyor. Ve düşüş eğilimi olduğu için, Bitcoin diğer kripto paralara hakimiyet kurduğu için bu altcoinler için iyidir … Birçoğu buna işaret edebilir ve bunun bir “altcoin sezonu” olduğunu söylese de, bu tür faaliyetlerin bir Boğa döngüsü, çünkü yeni para içeri giriyor. “


Lilly’ye göre, Bitcoin’in düşük olduğunu ve yükselişe geçtiği zamana denk gelen, 2019’un ortalarından itibaren bu “beklenti” aralığında işlem yapıyoruz.

Analist, Bitcoin’in “piyasanın normal alanı” olarak gördüğü şeyi genişleterek sonuca vardı.

“Yakın zamanda 2020’nin sonlarında bu aralığın dışına çıktık ve bunu yaptığımızda Bitcoin mutlak bir yırtılma yaşadı. Bu çalışma sırasında altcoinler değer kaybetti. Brent Johnson’ın dolarlık milkshake teorisini tanımlamasına benzer şekilde , Bitcoin yükseldikçe piyasanın likiditesini emdi. O zamandan beri, piyasanın normal alanı olarak da bilinen bu beklenti aralığına geri döndük. ”

ambcrypto

Sorumluluk reddi: Burada ifade edilen fikirler yatırım tavsiyesi değildir yalnızca bilgi amaçlı sağlanmıştır. Her yatırım ve tüm alım satım risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce her zaman kendi araştırmanızı yapmalısınız. Kaybetmeyi göze alamayacağınız parayı yatırmanızı önermiyoruz.”

binance.gif