• BITCOIN/TL
  561981,699
  % -1,03
 • ETHEREUM/TL
  35074
  % -2,43
 • RIPPLE/TL
  10.31
  % -3,19
 • BITCOIN CASH/TL
  5627.86,253
  % -4,37
 • LITECOIN/TL
  1706.96
  % -1,91
 • COSMOS/TL
  301.48
  % -2,99
 • CARDANO/TL
  19.91
  % -2,26
 • TETHER/TL
  9.27
  % -0,43

Alman Düzenleyici, Binance Hisse Senedi Tokenlerinin Menkul Kıymet Yasalarını İhlal Edebileceğini Söyledi

binance.gif

Almanya’nın Mali Denetleme Kurumu, Binance’i tokenize edilmiş hisse teklifleri için araştırıyor ve şimdiden dünyanın önde gelen kripto borsası için fazla cesaret verici görünmeyen bir ön görüşe sahip.

Resmi web sitesinde yayınlanan bir hukuki görüşe göre , Bundesanstalt für Finanzdienstleistungsaufsicht – veya basitçe BaFin – Binance’in Tesla gibi halka açık şirketlerin hisselerini blok zincirinde alıp almadıklarına bakılmaksızın ihraç ederek menkul kıymet yasalarını ihlal edeceğini düşünüyor .

Güvenlik Gibi Görünüyorsa, Güvenlik Kokuyorsa ve Güvenlik Gibi Davranıyorsa …

Tokenleştirilmiş bir hisse, bir hisse senedinin bir blok zincirindeki temsilidir. Teoride Binance tarafından satın alınan gerçek hisselerle 1: 1 destekleniyor. Tokenler, normal hisse senetlerine benzer şekilde davranır ve normal bir hisse senedinin yapacağı gibi kripto para birimlerinde temettü ödemesi yapar.

Çok basit bir ifadeyle, dayanak varlığın para yerine bir hisse olması dışında, bir istikrar hissesine benzer şekilde çalışırlar. Bittrex ve FTX , tokenize edilmiş hisse senetleri için zaten destek sunuyor.

BaFin açıklaması, geleneksel kurumlar tarafından sunulan menkul kıymetler ile Binance tarafından sunulan ürün arasında ayrım yapmadı. Binance’in düzenleyicileri bilgilendirmesi ve Alman pazarına menkul kıymetler sunmak için gerekli tüm prosedürlere uyması gerektiğini savundu.

Pahalı Bir Hata

Özellikle BaFin, Binance’in dolandırıcılığı ve yasal ihlalleri ortadan kaldırmak için yasaların gerektirdiği tüm bilgileri içeren bir prospektüs yayınlaması gerektiğini açıklıyor. Bu prospektüsün içeriğini değerlendirip onayladıktan sonra, Binance yasal olarak tokenize edilmiş hisseleri sunma yetkisine sahip olacak.

“BaFin’in, Almanya’daki Binance Deutschland GmbH & Co. KG’nin web sitesinde gerekli prospektüsler olmadan halka TSLA / BUSD, COIN / BUSD ve MSTR / BUSD isimleriyle” hisse senedi tokenleri “şeklinde menkul kıymetler sunduğuna dair makul bir şüphesi var. https://www.binance.com/de. “

BaFin’e göre, Binance’in ünlü Binance Hisse Senedi Tokenlarını sunma kararı, EUProspectus Yönetmeliğinin 3 (1). Durum böyle olsaydı, para cezaları Binance için oldukça ağır olabilirdi ve şirketin toplam karına göre hesaplanırdı – ve sadece tokenize hisse senedi alım satımından elde edilen kâr üzerinden değil.

Bölüm 24 paragraf 3 No. 1 WpPG uyarınca, izahname yükümlülüğünün ihlali idari bir suç teşkil eder ve Bölüm uyarınca son mali yılın toplam cirosunun yüzde 3’ü veya 5 milyon avroya kadar para cezası ile cezalandırılabilir. WpPG’nin 24. paragrafı. Para cezaları, ihlalin ekonomik avantajının iki katına kadar da verilebilir.

Binance Hisse Senedi Jetonları, Tüm Dünyadaki Düzenleyicilerin Hedefidir

Almanya, Binance’in Hisse Senedi Tokenleri ile ilgili olumsuz görüş bildiren ilk ülke değil. Daha geçen hafta, Birleşik Krallık yetkilileri Binance Hisse Senedi Tokenlerinin yasal yapısını anlamak ve menkul kıymet olup olmadıklarını belirlemek için çalıştıklarını açıkladılar. Yasal kriterlerin tokenize edilmiş hisseleri menkul kıymetler olarak kabul etmesi durumunda, Binance’in Birleşik Krallık’taki sonuçlarla da yüzleşmesi gerekecektir.

South China Morning Post’tan alınan bilgilere göre , Hong Kong yetkilileri benzer bir senaryoyu değerlendiriyor olabilir. Bununla birlikte, bir sözcü Asya çıkışına, o ülkedeki düzenleyici kurumların resmi konumlarla yorum yapmayacağını söyledi.

Bu son düzenleyici baskı, yakın zamanda hizmetlerini genişletmeye bahse giren ve Coinbase, MicroStrategy, Apple ve Microsoft dahil olmak üzere yeni tokenize hisse senetleri sunan Binance için yeni bir engel teşkil ediyor .

cryptopotato

binance.gif