• BITCOIN/TL
  1089848,402
  % -0,04
 • ETHEREUM/TL
  59025
  % 0,83
 • RIPPLE/TL
  17.46
  % -0,52
 • BITCOIN CASH/TL
  6404.86,387
  % -0,54
 • LITECOIN/TL
  2003.6
  % -0,48
 • COSMOS HUB/TL
  268.05
  % 0,98
 • CARDANO/TL
  10.81
  % -2,30
 • TETHER/TL
  28.87
  % -0,17

Algorand Vakfı, DeFi İnovasyonu için 300 Milyon Dolarlık Bir Fon Başlattı: ALGO, 2 Yılın En Yüksek Seviyesine Ulaştı

binance.gif

Popüler blockchain projesi Algorand’ın arkasındaki vakıf, DeFi sektöründeki gelişmeleri geliştirmeyi amaçlayan yeni bir girişim başlattı. Viridis DeFi Programı olarak adlandırılan program, Algorand ağındaki yeniliği desteklemek için 300 milyon dolarlık bir fon olacak.

Algorand Vakfı, 10 Eylül tarihli bir açıklamada , Viridis DeFi Programı adlı son ürününün lansmanını duyurdu.

İçinde kuruluş, bugün yaklaşık 300 milyon doların üzerinde bir fiyatı olan 150 milyon yerel kripto para birimi – ALGO – tahsis etti.

Genel fikir, Algorand blok zincirini kullanan DeFi protokollerinin yeniliğini desteklemektir. Daha spesifik olarak, merkezi olmayan borsalara, para piyasalarına, opsiyon piyasalarına, sentetik varlık uygulamalarına ve NFT platformlarına odaklanacaktır.

AlgoGrant fonundan yeniden tahsis edilen bu miktarın üçte biri, DeFi altyapısının ve uygulamalarının (dApps) geliştirilmesi için kullanılacak.

“SupaGrants” adı altındaki daha küçük bölümler, zincirler arası köprülerin ve fiyat kehanetlerinin oluşturulmasını destekleyecektir. Bu tür ilk fon, Ethereum ve diğer zincirlerden çift yönlü köprüler oluşturmayı amaçlayan protokollere gidecek.

Kalan 100 milyon ALGO, Algorand DeFi ekosistemine likidite teşvikleri sağlamak üzere tahsis edildi.

Algorand Vakfı, Algorand Ekosisteminde DeFi’nin benimsenmesini hızlandırmaya yardımcı olmak için bu finansman programını başlatmaktan heyecan duyuyor. Doğru altyapıyı, uygulama ekosistemini ve likiditeyi oluşturmak, Algorand’daki DeFi’nin dünyanın en enerji verimli, ölçeklenebilir ve düşük maliyetli DeFi ekosistemi olarak kabul edilmesini sağlamanın anahtarı olacaktır.” – dedi organizasyonun CEO’su – Sean Lee.

ALGO’nun son zamanlarda kripto para birimi alanında en iyi performans gösterenler arasında olduğunu belirtmekte fayda var. İki aydan kısa bir süre önce etkileyici koşusuna başladığında 0,65 dolardan işlem gördü.

Salı günkü piyasa çöküşü sırasında bir kez daha 1 doların altına düşmesine rağmen, ALGO bugün erken saatlerde 2,50 dolara yükseldi. Temmuz ortasından bu yana bu %285’lik artış, kripto para birimini iki yılın en yüksek seviyesine gönderdi.

cryptopotato

binance.gif