• BITCOIN/TL
  1089062,724
  % 0,03
 • ETHEREUM/TL
  58969
  % 0,56
 • RIPPLE/TL
  17.47
  % -0,50
 • BITCOIN CASH/TL
  6376.9,725
  % -1,11
 • LITECOIN/TL
  2000.16
  % -0,69
 • COSMOS HUB/TL
  266.94
  % 0,73
 • CARDANO/TL
  10.82
  % -2,12
 • TETHER/TL
  28.87
  % -0,10

Algorand, Razor Network ile Ortaklık Kuruyor

binance.gif

Razor Network’ün Oracle’ı, Algor’da akıllı sözleşmeler ve zincir dışı verilere güvenilir ve güvenli bir şekilde erişim sağlar

Algorand , tüm katılımcılar için eşzamanlı olarak ademi merkeziyetçilik, ölçeklendirme ve güvenlik sağlayan ve böylece klasik ‘Blockchain Trilemma’yı çözen açık kaynaklı, halka açık bir blockchain protokolüdür.

Algorand, kendi yerel belirteci ALGO’larına sahip olan tüm kullanıcılara protokol mutabakatına katılma yetkisi veren Pure Proof-of-Stake (PPoS) adlı kendi PoS konsensüs mekanizması varyantını kullanır. Bu yaklaşım, tüm ekonominin güvenliğini, ekonominin küçük bir alt kümesinin dürüstlüğüne değil, ekonominin çoğunluğunun dürüstlüğüne bağlar. Algorand’ı diğer blok zinciri ağlarından ayıran diğer ayırt edici faktörler arasında son derece yüksek verim, anında işlem kesinliği, ihmal edilebilir işlem ücretleri ve çatal olmaması bulunur.

Algorand, platformlarında bir dizi uygulama oluşturmak için acele eden büyük bir geliştirici grubu gördü. Merkezi olmayan borsa Idex, DeFi likidite toplayıcı Orion Protokolü, stabilcoin ihraççıları Tether ve Circle ve yatırım platformu Republic gibi çeşitli alanlardan çok sayıda blok zinciri projesi de Algorand blok zincirini kullanmaya başladı. Ayrıca Pasifik Okyanusu’nda yer alan bir ada ülkesi olan Marshall Adaları, Algorand’da inşa edilecek kendi egemen SOV’sunu yayınlıyor.

Bugün, Razor Network’ün merkezi olmayan Oracle’ı Algorand blok zincirine entegre edeceğini duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Bu, Algorand üzerinde çalışan tüm akıllı sözleşmelerin, Razor’un Oracle hizmetleri aracılığıyla zincir dışı verilere güvenilir ve güvenli bir şekilde erişmesini sağlayacaktır.

Razor, Algorand’ın blok zincirine sağlanan harici veri akışlarının Algorand’ın ağının kendisi kadar güvenli ve sağlam olmasını sağlamak için maksimum oyun teorik güvenliği sunar. Razor’un uçtan-uca merkezi olmayan Oracle ağı, merkezi ağlarla ilişkili herhangi bir zayıflığı önler ve yaramazlık yapan düğümleri katı bir Kesme mekanizmasıyla cezalandıran oldukça verimli bir Proof of Stake ağı ile güvence altına alınmıştır.

Algorand, DeFi, stablecoin basımı, varlık belirteçleri, blockchain altyapısı vb. Gibi bir dizi uygulama senaryosunda kullanılmaktadır. Böylesine geniş bir kullanım alanı yelpazesinin desteklenmesi, son uygulamaları yönlendirmek için farklı gerçek dünya verileri gerektirir. Razor ile yapılan bu ittifak, Algorand’in yalnızca blok zinciri performansı açısından değil, aynı zamanda harici Oracle verileri açısından da platformlarını geliştiren geliştiricilere en iyi araçları sağlamasını sağlayacaktır.

Ayrıca, Razor’un yerel token’ı RAZOR, Algorand blok zincirinde de yayınlanacak. RAZOR, Ethereum blok zincirinde bir ERC-20 jetonu olarak da satışa sunulacak. Algorand’da yerel belirteçimizi yayınlamak, Razor’u Algorand’ın küresel destekçileri ve DApp geliştiricileri topluluğuna tanıtacak ve Razor’un Oracle çözümünün daha fazla benimsenmesine yol açacaktır.

Bu ittifak hakkında konuşan Razor Network’ün CEO’su Hrishikesh Huilgolkar,

Algorand ölçeklenebilir, güvenli ve merkezi olmayan bir akıllı sözleşme platformudur, blokları saniyeler içinde sonuçlandırır ve anında işlem sonlandırması sağlar. Algorand ayrıca, varlık belirtme ve DeFi gibi bir dizi uygulama için son derece özelleştirilebilir akıllı sözleşmeler sunar. Razor her zaman en yüksek derecedeki saygın blockchain projeleriyle ilişkilendirilmek ister ve Algorand bu gereksinimi mükemmel şekilde karşılar. Umarız, Razor’un Oracle çözümünün Algorand platformuna entegrasyonu onlara diğer blok zinciri platformlarına göre bir avantaj sağlar ve ekosistemlerine daha fazla geliştiriciyi çeker. “

” Algorand Blockchain üzerinde çalışan ilk merkezi olmayan Oracle platformu olarak Razor Network’ü desteklemekten heyecan duyuyoruz. Bu, büyüyen Algorand DeFi ekosisteminin birleştirilebilirliği için büyük bir adımdır. Portföy şirketlerimizden bazıları Algorand’da yerel olarak Razor Network’ü kullanacak ve Algorand Dev topluluğunun Razor Oracle sistemi aracılığıyla destekleyeceği yenilikçi finansal ürünleri ve platformları görmek için sabırsızlanıyoruz.”

Borderless Capital CEO’su ve Yönetici Ortağı David Garcia

algorand

binance.gif