• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Algorand, Instimatch Global Adlı Dijital Platform ile Ortaklık Kurdu, 100 Milyar Dolarlık Kullanım Durumu Hedefleniyor

binance.gif

Yeni bir ortaklık ile, Algorand blok zincirinin büyük bir kurumsal müşteri için konuşlandırıldığı anlaşılıyor.

Algorand’ın kurumsal ortağı Instimatch Global

Güvenli ve verimli sürtünmesiz borsaya güç veren yüksek hızlı bir blok zinciri olan Algorand, CryptoSlate ile paylaşılan bir sürümde kurumsal kısa vadeli para piyasası ticareti için dijital bir platform olan Instimatch Global’i bünyesine kattı.

Instimatch, her çeyrekte yüz milyarlarca dolarlık işlem gerçekleştirdiğini iddia etti ve bunların büyük bir kısmı yeni ortaklıktan sonra Algorand ağından geçecek.

Ortaklık, iki firmanın, düzenlenmiş ödeme ağlarını blok zinciri teknolojisiyle desteklenen gelişmiş çözümlerle birlikte çalıştığını görecek. Ayrıca, mevcut finansal rejimden kopan kullanım durumları ve finansal uygulamalar oluşturmayı da hedefliyorlar.


Deneyimsiz olanlar için Algorand, merkezi olmayan finansmanı (DeFi) ve ilgili ürünleri güçlendirmek için oluşturulmuş açık kaynaklı, izinsiz, saf bir güvence kanıtı blok zinciri protokolüdür. 2017 yılında Turing Ödüllü kriptograf Silvio Micali tarafından kuruldu ve ALGO jetonu, mevcut piyasa değeri 384 milyon dolar olan ilk 100 kripto para birimidir .

Öte yandan Instimatch Global, para piyasalarının işlediği geleneksel yöntemleri, öncelikle telefon ve komisyoncu tabanlı yollarla yeniden keşfetmeyi hedefliyor. Platformun küresel ağı, daha etkili bir iş akışı, daha iyi fiyatlandırma ve borçluları kredi verenlerle dijital olarak birbirine bağlayarak karşı taraf riskini çeşitlendirme potansiyeli sunar.

Algorand teknolojisi ile Instimatch, ödemeler, İslami bankacılık ve RegTech’e özel olarak odaklanarak mevcut müşteriler ve yeni kullanıcılar için yeni özellikler ve teklifler ekleyebilecek.

Instimatch CEO’su Daniel Sandmeier, firmanın Algorand ile stratejik ortaklığından bahsetti:

“Ödemeler, İslami bankacılık ve RegTech’i içeren bu işbirliğinin geniş kapsamı, bu alanda kesinlikle önemli ilerlemeler getirecektir.”

Hem Instimatch hem de Algorand “merkezi olmayan ve sorunsuz finans vizyonunu benimsediğinden” firmanın ortaklığın başarısından emin olduğunu ekledi.

Algorand COO’su Sean Ford, iki firmanın gelişmiş para piyasası sistemleri için neyin gerekli olduğuna dair ortak bir vizyona sahip olduğunu ve FX’in bugünün tekliflerinden daha verimli ve sürtünmesiz olduğunu söyledi.

“Instimatch’in yeni tanımlı teklifler ve geleneksel finansal uygulamalar arasında bir köprü kurma girişimi bizi gerçekten heyecanlandırıyor” diye sözlerini tamamladı.

cryptoslate

binance.gif