• BITCOIN/TL
  564145,515
  % -5,40
 • ETHEREUM/TL
  38127
  % -4,64
 • RIPPLE/TL
  9.76
  % -7,92
 • BITCOIN CASH/TL
  5357.9,675
  % -9,38
 • LITECOIN/TL
  1754.93
  % -4,87
 • COSMOS/TL
  363.41
  % -6,70
 • CARDANO/TL
  18.92
  % -8,50
 • TETHER/TL
  9.54
  % -0,03

Algorand, Chris Peikert’in Seçkin Uzmanlar Ekibine Katıldığını Açıkladı

binance.gif

Finansal geleceğe yön veren projelerle ön plana çıkan Algorand, kriptografi alanında derin uzmanlığa sahip Chris Peikert’in ekibine katıldığını duyurdu.

Algorand kısa zaman için özellikle finans kuruluşları ve merkez bankaları dijital para birimleri tarafından büyük oranda ilgi görmeye başladı. Doğrudan katman-1’e yerleşik amaca yönelik işlevsellik,  saf kanıtı blok zinciri, geleceğin sofistike uygulamaları gibi bir çok seçeneği içinde barındıran platformdur.

Chris Peikert’in Algorand ekibine katılması ile ilgili açıklaması;

“Platformun neler yapabileceğine dair son ivmeyi ve heyecanı gördükten sonra Algorand’a katılmaya karar verdim. Güçlü bir desteğe, etkileyici bir ekibe ve mevcut en güçlülerden bazıları olan zarif teknolojiye sahiptir. 2000’li yılların başında MIT’de doktora danışmanım olan Silvio Micali bana ulaştı ve Algorand ve onun kriptografi araştırması hakkında ne kadar çok şey öğrenirsem, dahil olmak için o kadar heyecanlandım, “dedi Chris Peikert. “Son 15 yıldır kuantum sonrası kriptografi teorisi ve pratiği üzerinde çalışıyorum. Algorand’da olmak, onu büyük bir gerçek dünya sisteminde dağıtıma doğru ilerletmenin bir parçası olmak için eşsiz bir fırsat. ”

Peikert, Algorand ile şu an için birkaç proje üzerinde çalışacak. İlk olarak, Algorand’ın işlevselliğini ve performansını iyileştiren birkaç mevcut projenin ilerlemesine katkı sağlayacak. Çalışmasının bir diğer önemli amacı ise, ” post-kuantum, “Platformun mükemmel performansını ve işlem oranını korurken, Algorand’ın çekirdek protokollerini kuantum dirençli hale getirmek olacak.

Chris Peikert, Algorand Kriptografi Başkanı Kimdir?

Algorand’da Kriptografi Üyesi ve Başkanı olan Chris Peikert, kafes tabanlı ve kuantum sonrası kriptografide dünya lideridir. Kuantum sonrası dijital imzalar, kimlik tabanlı şifreleme, sözde rasgele işlevler, sıfır bilgi kanıtları, hatalarla öğrenme, tamamen homomorfik şifreleme ve daha fazlası için çok sayıda yaygın olarak kullanılan şifreleme sistemleri, verimli algoritmalar ve güvenlik kanıtları tasarladı. Araştırması, NIST’in devam eden kuantum sonrası kriptografi standardizasyon sürecinin birkaç turu boyunca ilerleyen birkaç öneriyi büyük ölçüde etkiledi.

Peikert ayrıca Michigan Üniversitesi Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliği bölümünde Patrick C. Fischer Geliştirme Profesörüdür. Doktora derecesini aldı. 2006 yılında Silvio Micali’nin gözetiminde MIT’den mezun olmuştur ve daha önce SRI International ve Georgia Tech’de araştırma ve fakülte pozisyonlarında bulunmuştur.

Onun takdirleri arasında Sloan Vakfı Bursu, ABD-İsrail İkili Bilim Vakfı Bergmann Anma Ödülü, STOC, Crypto ve Eurocrypt’de En İyi / Seçkin Makale Ödülleri (diğerleri arasında) ve Theory of Cryptography Conference’tan Test of Time Ödülü bulunmaktadır.

algorand

 

 

binance.gif