• BITCOIN/TL
  560732,429
  % -5,46
 • ETHEREUM/TL
  37991
  % -4,40
 • RIPPLE/TL
  9.66
  % -8,51
 • BITCOIN CASH/TL
  5321.48,229
  % -8,92
 • LITECOIN/TL
  1743.34
  % -4,66
 • COSMOS/TL
  350.4
  % -7,19
 • CARDANO/TL
  18.72
  % -9,14
 • TETHER/TL
  9.51
  % -0,45

Algorand, Brixton Pound İle Hibe Ortaklığını Başlattı

binance.gif

Algorand blok zinciri protokolünün geliştirilmesinin arkasındaki şirket olan Algorand Vakfı , 21 Ocak Perşembe günü yaptığı bir haberde , Brixton Pound’un tokenize edilmiş versiyonunun geliştirilmesini desteklemek için Brixton Pound ile bir hibe ortaklığına girdiğini duyurdu.

Brixton Pound, Londra’nın güneyindeki Brixton Bölgesi’ndeki yerel topluluklar ve işletmeler tarafından kullanılan yerel bir para birimidir. Brixton Poundu bu yerel para birimini küresel ekonomik krize yanıt olarak 2008 yılında yarattı. Bu para birimi yerel Brixton işletmelerinde kullanılıyor ve lansmandan bu yana, Brixton Pound’unda £ 500.000’in üzerinde olan eşdeğeri dolaşıma girdi.

Brixton Pound hala kağıt paradır ve finans endüstrisi hızla dijitalleşmeye doğru ilerlerken, proje ekibi para biriminin dijital bir versiyonuna artan bir ihtiyaç hissediyor. Dahası, COVID-19 salgını nedeniyle kağıt paranın faydası küresel olarak azalmaya başladı ve projenin dijital bir tamamlayıcı yerel para birimi getirme zamanı geldi.

Algorand Vakfı’na göre , bu “dijital paraya geçişi güvenli ve güvenilir bir şekilde” gerçekleştirmenin blockchain teknolojisinden daha iyi bir yolu yok Brixton Pound, “Algorand Permissionless Pure Proof-of-Stake protokolünün küresel ölçeği, hızı ve güvenliği nedeniyle” Algorand protokolünü seçti .

Brixton Pound proje lideri Guy Davies şunları söyledi:

“Bu proje, Brixton topluluğuna, modası geçmiş merkezi ekonomik modellerden daha önce hiç uzaklaşmaya daha fazla ihtiyaç duyulmadığı bir zamanda kendi yerel ekonomisini yönetmenin anahtarlarını veriyor. Ortaklığımız, insanlar için ve insanlar tarafından sürdürülebilir ve dağıtılmış bir ekonomi getirerek güvenli ve güvensiz bir yerel para birimi platformu oluşturacak. Brixton Pound, yerel para biriminin öyküsünün bir sonraki bölümünü geliştirmek için Algorand ile çalışmaktan mutluluk duyuyor. “

Algorand Vakfı’nın CEO’su Sean Lee şunları söyledi:

“Yenilikçi Brixton Pound projesini desteklemekten mutluluk duyuyoruz. Algorand blok zinciri, Brixton Pound adlı şaşırtıcı başarı öyküsünün gelişiminde bir sonraki aşamayı etkinleştirmek için mükemmel bir platform. “

crypto-economy

binance.gif