• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Akıllı ürün çevrimiçi mağazası Wellbots, Ödeme Aracı Olarak Bitcoin’i Kabul Etmeye Başladı

binance.gif

ABD merkezli bir akıllı ürün çevrimiçi perakendecisi olan Wellbots, müşterilerinin artık altı kripto para birimi kullanarak ödeme sırasında mallar için ödeme yapabileceklerini duyurdu.

Wellbots Artık BTC Kabul Ediyor

Bugün bir basın açıklamasında gelişmeyi açıklayan Wellbots, akıllı ürünleri için artık Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Bitcoin Cash (BCH) ve popüler sabit paralar Dai ve USD Coin’i (USDC) kabul edeceğini söyledi. .

Bu zamandan önce çevrimiçi mağaza yalnızca Shop Pay, Google Pay, PayPal, Amazon Pay, Kredi Kartı ve Affirm gibi geleneksel ödeme yöntemlerini kabul eder.

Bununla birlikte, altı kripto para biriminin entegrasyonu ile Wellbots müşterileri, madeni paraları fiat’a dönüştürmeden varlıkları kullanarak doğrudan mallar için ödeme yapabilir.

Gelişme hakkında yorum yapan Wellbots CEO’su Phil Berdugo, şirketin müşterilerini mutlu etmek için her zaman yenilikçi yollar aramaya hazır olduğunu belirtti.

Berdugo, “Müşterilerimizin kripto ile ödeme yapmasına izin veren ilk çevrimiçi perakendeciler arasında olmaktan heyecan duyuyoruz” dedi.

Wellbots, 2019’dan bu yana robot süpürgelerden elektrikli scooter ve bisikletlere kadar uzanan ürünleriyle art arda üç yıl boyunca Amerika Birleşik Devletleri’nde büyüyen ilk 5.000 şirket listesinde yer aldı.

Bir Ödeme Seçeneği Olarak Kripto Para Kazanıyor

Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin çevrimiçi mağazalardaki ödeme yöntemleri listesine entegrasyonu giderek bir norm haline geliyor. Bunun nedeni, son zamanlarda varlık sınıfının yaygın olarak benimsenmesidir.

Kripto para birimleri giderek artan bir şekilde sadece artan enflasyona karşı bir önlem olarak değil, aynı zamanda bir ödeme yöntemi olarak da kullanılıyor.

Geçmişte, çevrimiçi alışveriş yapmak isteyen kripto sahiplerinin mal ve hizmetler için ödeme yapmadan önce paralarını itibari paraya çevirmeleri gerekiyordu. Bununla birlikte, kripto ödemelerini kabul eden e-ticaret mağazalarının sayısında bir artış oldu ve diğer firmaları da aynı şeyi yapmaya teşvik etti.

Popüler ödeme sağlayıcısı Visa tarafından yayınlanan yakın tarihli bir rapora göre firma, müşterilerinin 2021’in ilk yarısında çeşitli e-ticaret mağazalarında 1 milyar doların üzerinde mal için ödeme yapmak için Visa kripto bağlantılı kartlarını kullandığını belirtti.

Bu arada, büyük market zinciri Sheetz , Mayıs ayında, ABD’deki farklı konumlardaki 600 mağazada bitcoin ve diğer kripto varlıklarını ödeme olarak kabul etmeye başlayacağını duyurdu.

cryptopotato

binance.gif