• BITCOIN/TL
  765791,267
  % 1,59
 • ETHEREUM/TL
  45562
  % 0,07
 • RIPPLE/TL
  14.79
  % 4,79
 • BITCOIN CASH/TL
  6358.11,310
  % -0,38
 • LITECOIN/TL
  1773.31
  % -1,85
 • COSMOS HUB/TL
  193.15
  % -2,35
 • CARDANO/TL
  7.11
  % -0,81
 • TETHER/TL
  27.58
  % 0,27

AirBaltic Müşterileri Artık Dogecoin (DOGE) ile Uçak Bileti Satın Alabilecekler

binance.gif

Letonya’nın bayraklı havayolu şirketi airBaltic, müşterilerin Ether (ETH), Dogecoin (DOGE ve Bitcoin Cash (BCH) dahil olmak üzere diğer dijital varlıklarla rezervasyon yapmalarını sağlayarak kripto para yanlısı yaklaşımını yeniden doğruladı.

Hava Yolculuğu için Kullanılacak DOGE ve ETH

Basitçe airBaltic olarak da anılan AS Air Baltic Corporation, Letonya’nın yıllarca dijital yanlısı bir varlık yaklaşımı sergileyen bayrak taşıyıcısıdır. Şirket, 2014 yılında uçak biletleri için birincil kripto para birimi ile yapılan ödemeleri kabul eden ilk yolcu uçaklarından biri oldu.

Bugün erken saatlerde airBaltic , müşterilerin uçuş rezervasyonu yaparken daha fazla jeton arasında seçim yapmasına olanak tanıyan yeni bir madeni para setinin eklendiğini duyurdu .

Bunlar arasında tartışmasız en iyi bilinen Bitcoin hard fork’u – Bitcoin Cash (BCH), piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi – Ether (ETH) ve popülaritede artış – Dogecoin (DOGE) yer alıyor.

Sonuç olarak, şirket şu anda toplam sekiz kripto para birimini kabul ediyor. Yukarıda belirtilen dördü dışında, diğerleri ABD dolarına sabitlenmiş dört sabit paradır – GUSD, USDC, PAX ve BUSD.

En son ek, kripto ödeme hizmeti sağlayıcısı – BitPay’in yardımıyla geliyor. Ancak, son zamanlarda onun araçları için BTC ödemelerini etkin ve edeceğini söyledi Tesla aksine belirterek ‘s değerinde, muhafaza BTC onları, airBaltic fiat para birimlerine varlıklarını dönüştürecektir.

Kullanıcılar airBaltic’in web sitesinde istedikleri hizmeti seçtiklerinde fiyatlar euro olarak gösterilecek, ancak onlar için ödeme yaptıklarında seçilen kripto varlık BitPay tarafından belirlenen cari döviz kuru üzerinden otomatik olarak euro’ya çevrilecek.

“Yenilikçi bir havayolu şirketi olarak, müşteri deneyimini rezervasyon sürecinden başlayarak iyileştirmenin yollarını aramaya her zaman çabalıyoruz. Yıllar içinde, 1000 müşteri ödeme seçeneğini kullandı, bu çok fazla görünmeyebilir, ancak yine de yolculara başka bir yerde bulması zor benzersiz bir ödeme seçeneği sunuyor. ” – airBaltic CEO’su Martin Gauss dedi.

Düzinelerce DOGE yanlısı tweetinin ardından token, rapçi Snoop Dogg gibi diğer ünlülerin dikkatini çekti.

Kartopu etkisi açıktı ve DOGE, ünlü kişiler arasında bir sansasyon haline geldi. Dogecoin, Dallas Mavericks ile ödemeleri mümkün kıldığı için NBA’e bile ulaştı .

Takımının DOGE’u neden bir ödeme seçeneği olarak eklediğine ilişkin sorusuna, kulübün sahibi Mark Cuban o sırada kesinlikle “çünkü yapabiliriz” dedi.

DOGE’nin bu artan kullanımı aynı zamanda önemli bir fiyat artışına da yol açmıştır. Varlık, yılın başından bu yana% 800’den fazla arttı ve geçen ay tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti.

cryptopotato

binance.gif