• BITCOIN/TL
  729849,515
  % -0,91
 • ETHEREUM/TL
  43684
  % -1,73
 • RIPPLE/TL
  13.91
  % 0,37
 • BITCOIN CASH/TL
  5773.96,506
  % -2,82
 • LITECOIN/TL
  1743.74
  % -3,80
 • COSMOS HUB/TL
  200.25
  % -0,95
 • CARDANO/TL
  6.8
  % -1,17
 • TETHER/TL
  27.05
  % 0,09

ABD’nin Teksas eyaletindeki seçmenlerin %40’ı kriptonun yasallaştırılmasını istiyor

binance.gif

Eyaletlerdeki seçmenlerin yaklaşık üçte biri, yerel yönetimlerin ödemeler için kriptoyu yasallaştırmasını istiyor. Londra merkezli anket şirketi Redfield & Wilton Strategies bir anket yaptı ve eyalet hükümetlerinin ödemeler için kriptoyu yasallaştırmasını isteyen seçmenlerin yüzdesinin Arizona’da %27 ile Teksas’ta %42 arasında değiştiğini buldu. Anket ayrıca California, Florida, Georgia, Kuzey Karolina, Ohio, Pennsylvania, Wisconsin ve Virginia’dan seçmenlerle de görüştü. Ankette toplamda 20-24 Ağustos tarihleri ​​arasında 9.700 uygun seçmenle anket yapıldı.

Bildirildiğine göre , on eyaletteki seçmenlerin önemli bir yüzdesi, kripto dostu mevzuat getiren Wyoming’e benzer bir tasarıyı destekleyeceklerini söyledi. Wyoming , 2018’de vatandaşların Wyoming İşlem Yasası’nın kapsamı dışında kripto işlemleri yapmasına izin veren bir yasa tasarısını onayladı . Ayrıca bu yasa, kripto işlemlerini devlet vergilerinden muaf tutuyordu. Bu yükseliş değişikliği sayesinde Wyoming, yatırımları teşvik etmeye, kripto meraklılarını çekmeye ve iş fırsatları yaratmaya çalıştı.

Kriptoyu destekleyen seçmenlerden HODLers, gelişen varlık sınıfına yatırımlarının birincil nedenleri olarak yüksek getiri olasılığını ve kişisel ilgiyi gösterdi. Anket boyunca, seçmenlerin yaklaşık %25’i, kripto para biriminin federal olarak mı yoksa eyaletlerinde mi yasal hale getirilmesini destekleyip desteklememe konusunda sabit bir duruşa sahip değildi.

ABD’nin ulusal dolara sabitlenmiş bir kripto para oluşturması hakkında ne düşündükleri sorulduğunda, seçmenlerin çoğunluğu buna karşı oy vereceklerini söyledi. Arizona’daki seçmen nüfusunun %40’ı böyle bir yasa tasarısı lehinde oy kullanmayacaklarını söyledi. Listelenen eyaletlerden yalnızca Gürcistan bu konuda bölünmüş durumda, seçmenlerin %27’si ulusal dijital para birimini destekliyor ve %27’si buna karşı çıkıyor.

Eğitim, daha fazla kripto benimsemeyi teşvik edebilir

Eyaletlerdeki seçmenlerin üçte biri kriptoyu yasal hale getiren bir tasarıyı desteklemeye istekli olsa da, bu yüzde artabilir. Böyle bir yasa tasarısına karşı çıkacaklarını söyleyen her on seçmenden yaklaşık 6’sı, kararlarının arkasındaki ana neden olarak kripto hakkında yeterli bilgi eksikliğini gösterdi. Örneğin, seçmenlerin çoğu yalnızca Bitcoin’i ( BTC/USD ) bildiğini kabul etti .

On eyaletteki seçmenlerin %60’ından fazlası, Ethereum ( ETH/USD ) ve Dogecoin ( DOGE/USD ) gibi dijital varlıkları hiç duymadıklarını söyledi . BTC hakkında bilgi sahibi olduğunu iddia edenlerin yaklaşık yarısı, amiral gemisi kripto para birimi hakkında fazla bir şey bilmediklerini söyledi. Seçmenler kripto hakkında fazla bir şey bilmese de, yalnızca birkaç seçmen anketten önce kriptoyu hiç duymadıklarını söyledi.

Bu, seçmenleri kripto konusunda eğitmenin neden kitlesel benimsemeyi teşvik etmede uzun bir yol kat edebileceğini açıklıyor. Redfield & Wilton’daki Insights Başkanı Louisa Idel’e göre, politikacılar yeni ortaya çıkan sektör lehine kampanya yürüterek seçmenleri kriptoyu benimsemeye yönlendirebilir.

invezz

binance.gif