• BITCOIN/TL
  1144187,358
  % 0,79
 • ETHEREUM/TL
  62690
  % 0,85
 • RIPPLE/TL
  17.93
  % 0,31
 • BITCOIN CASH/TL
  6568.73,295
  % 0,10
 • LITECOIN/TL
  2074.61
  % -0,47
 • COSMOS HUB/TL
  272.93
  % -1,77
 • CARDANO/TL
  11.27
  % -0,54
 • TETHER/TL
  28.94
  % 0,01

ABD Senatörü: “Kripto Sahte ve Berbat Bir Yatırımdır”

binance.gif

Warren, Çarşamba günü ABD hükümeti destekli bir merkez bankası dijital para birimini tartışan Senato Bankacılık Komitesi oturumunda patladı.

Bir CBDC için merkezi olmayan kripto varlıklarını karşılaştıran dedi belirtti “gerçek para birimine dördüncü sınıf alternatif” olduğunu kripto bir olan “dijital özel para sahte dışarı atmak yardımcı olabilir meşru dijital kamu parasını.”

Öfkeli Senatör burada durmadı, Dogecoin’i pompalama ve boşaltma planlarını ve fiyat manipülasyonunu seslendirdi ve borsaya kıyasla “kriptonun berbat bir yatırım olduğunu” belirtti.

Massachusetts senatörü ayrıca, dijital varlıkların birçok yasa dışı faaliyete bağlı olduğu ve hepsi “kripto ile kolaylaştırıldığı” konusundaki görüşünü dile getirdi. Colonial Pipeline ve JBS’ye yönelik son fidye yazılımı saldırılarına atıfta bulunan Warren, kripto para birimlerinin siber suçları teşvik ettiğini de ima etti:

“Bir kripto para birimiyle başarılı bir şekilde ödenen her hack, daha fazla bilgisayar korsanının daha fazla siber saldırı denemesi için bir reklam haline gelir.”

Kızgın Kadın Bitcoin’e Çığlık Atıyor

Warren, kriptonun “çevresel bir felaket” olduğu konusundaki aynı eski argümanları kullanarak Twitter’da tiradına devam etti.

Castle Island Ventures’ın ortağı Nic Carter tarafından onaylandığı gibi, açıkça yanlış olan bir dizi şey hakkında yanlış bilgilendirildi .

“Neredeyse Bitcoin hakkında söylediği her şey bariz bir yalan veya yanlış beyandır. Onun despotik Çin-CBDC’si Bitcoin’in yerini tutmayacak veya Bitcoin’i iyileştirmeyecek, sizi, verdiğiniz her finansal kararın onun adamları tarafından onaylanması gereken, tamamen izinli bir maya yaşamına tabi tutacak.”

Madencilik için kullanılan enerjinin %70 kadarı artık yenilenebilir ve Çin’in madencilik üzerindeki baskısıyla, çoğu, çiftliklerin yeşil enerji kullanmaktan başka seçeneğinin olmadığı Kuzey Amerika’ya taşınıyor.

Block Tower Capital CIO’su Ari Paul şöyle bir espri yaptı :

“Sosyal medya Bitcoin’den daha fazla elektrik kullanıyor. Tweet atmayarak iklim değişikliği için daha fazlasını yapabilirsiniz.”

Fidye Yazılımı İçin Kriptoyu Suçlamak

Warren, fidye yazılımları için kripto para birimlerini suçlayan en son ABD Senatörü oldu. CryptoPotato tarafından bildirildiği üzere , Senatör Roy Blunt hafta sonu kripto para birimleri ve sağladıkları anonimlik hakkında bir tirad yayınladı .

Bu arada Senatör Mark Warner, fidye yazılımıyla ilgili kripto işlemleri için daha fazla şeffaflık çağrısında bulundu.

Bu hafta Bloomberg, FBI’ın bir hack grubunun adresinin özel anahtarlarını “almayı” başardığını ve Colonial Pipeline fidye ödemesinin bir parçası olan 67 BTC’yi başarıyla ele geçirdiğini bildirdi.

cryptopotato

binance.gif