• BITCOIN/TL
  764853,342
  % 1,37
 • ETHEREUM/TL
  45386
  % -0,41
 • RIPPLE/TL
  14.65
  % -0,70
 • BITCOIN CASH/TL
  6439.82,705
  % 1,59
 • LITECOIN/TL
  1774.12
  % -1,36
 • COSMOS HUB/TL
  191.51
  % -1,43
 • CARDANO/TL
  7.13
  % -0,34
 • TETHER/TL
  27.56
  % 0,00

ABD Senatörü Cynthia Lummis, Bitcoin’ i Mükemmel Bir Değer Deposu Olarak Görüyor

binance.gif

Wyoming’ın ABD Senatörü Cynthia Lummis her kişinin yatırım portföyünün bir parçası olması gerektiğini düşünüyor ve açıklamasında şu sözleri ifade diyor:

”Sonlu bir kaynak olduğu için, onu çok iyi bir değer deposu olarak görüyorum.”

Bu arada, doların her yıl daha az değerli olacak şekilde “tasarlandığından” bahsediyor.

Lummis ayrıca üyelerini ve personelini Bitcoin ve kripto para birimi endüstrisindeki diğer fırsatlar hakkında eğitmek için ABD Senatosunda bir Finansal İnovasyon Grubu kurmayı planlıyor.

Ayrıca, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin esas olarak suçlular tarafından kullanıldığına dair yanlış kripto karşıtı anlatıyla mücadele etmek istiyor:

”Chainalysis’e göre bildiğimiz, kripto para birimiyle ilgili suçların nakit para içeren suç faaliyetlerinden daha küçük olduğu ve kripto düzenlemelerinin yenilik için yer bırakması gerektiği.”

Milletvekili, Çin’in kripto alanındaki ilerlemesi açısından ABD’nin çok ilerisinde olduğunu vurgulayarak ABD Merkez Bankası’na kendi dijital para birimini geliştirmede yardımcı olma sözü verdi.

Lummis nasıl Bitcoin savunucusu oldu?

Lummis, Bitcoin’e inanan biri olma yolculuğunu anlatırken, kripto para piyasasına girmesinin nedeninin bir kısmının devlet hazinesinden kaynaklandığını iddia etti.

Ayrıca Bitcoin hakkında “çok bilgili” olan damadından da yardım aldı. Aslında, Lummis’i 2013’te ilk kez Bitcoin almaya ikna etti.

Son olarak, Wyoming, kripto düzenlemeleri söz konusu olduğunda ülkedeki en yenilikçi eyalettir .

Bitcoin’i erken benimseyen biri olmasına rağmen, Lummis pek çoğuna sahip değil. Mali açıklamasına göre, kişisel varlıkları 100.000 doları geçmiyor.

u.today

binance.gif