• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

ABD Kongresi Tartışmalı Altyapı Yasasını Bu Hafta Oylayacak

binance.gif

1 trilyon dolarlık iki partili altyapı faturası 30 Eylül’de oylamaya sunulacak ve Meclis Başkanı yasanın geçeceğinden emin.

Pazar günü ofisi tarafından yayınlanan bir mektupta Pelosi, Reuters’e göre yol, köprü, havaalanı, okul ve diğer inşaat projelerini finanse etmeye yardımcı olacak yasanın oylanmasından önce 4 gün boyunca tartışılacağını söyledi .

“27 Eylül yarın, Meclis Katında İki Partili Altyapı Çerçevesini tartışmaya başlayacağız ve kara yolu ulaşım izninin sona erdiği 30 Eylül Perşembe günü oylayacağız.”

Kripto Etkileri

Tasarının bir kısmı, kripto endüstrisine gevşek bir şekilde bağlı herhangi bir kuruluş için zorunlu vergi raporlaması gerektiren bir hüküm içeriyor.

Tasarı Ağustos başında Evi geçti böyle yazılım geliştiriciler, düğüm doğrulayıcıları, stakers, madenciler, donanım üreticileri ve cüzdan sağlayıcıları olarak kuruluşlarına ve şirketlere tanımlamak için kelime “komisyoncu” seçeneğini kullanarak.

İfade değişmeden geçerse, bu kuruluşlar, 28 milyar dolarlık ek bir gelir elde etmek için kripto vergilendirmesini genişletmeyi amaçlayan İç Gelir Servisi’ne işlemleri bildirmek zorunda kalacaklar.

Anna Eshoo, Cynthia Lummis , Ron Wyden ve Pat Toomey de dahil olmak üzere birçok senatör, milletvekili ve temsilci, terminolojinin çok geniş olduğunu ve yeniliği engelleyebileceğini savunarak House’a lobi yaptı.

Demokratik Temsilci Anna Eshoo, 12 Ağustos’ta Pelosi’ye yazdığı bir mektupta, “Merkezi olmayan kripto para birimleri sisteminde, bu bireyler ve kuruluşlar, alıcıların ve satıcıların kim olduğunu bilmiyorlar ve komisyoncu gereksinimlerine uyamayacaklar” dedi.

Üçüncü taraf geliştiricilerin IRS’ye rapor vermesini gerektiren bu yasanın geçmesi durumunda ABD kripto endüstrisi ve gelecekteki blok zinciri inovasyonu üzerinde geniş kapsamlı bir etki olabilir.

Başka Bir Gecikme Mümkün

Ancak bazı milletvekilleri daha büyük bir önlem hazır olana kadar ertelenmesi gerektiğinde ısrar ettikleri için tasarı daha da ertelenebilir. 3.5 trilyon dolarlık bir sosyal refah ve iklim faturası da tartışma ve oylama için planlanıyor.

ABD Hazinesi, benzeri görülmemiş pandemi teşvik önlemlerinin ardından parası tükeniyor ve Kongre harekete geçmezse hükümet temerrüde düşebilir.

Bu nedenle, kripto endüstrisi üzerindeki herhangi bir olumsuz etki veya teknoloji firmalarının ABD’den olası çıkışına bakılmaksızın tasarının geçmesi muhtemeldir.

cryptopotato

binance.gif