• BITCOIN/TL
  1147037,683
  % 0,46
 • ETHEREUM/TL
  62853
  % 0,80
 • RIPPLE/TL
  18
  % 0,49
 • BITCOIN CASH/TL
  6568.8,277
  % -0,12
 • LITECOIN/TL
  2075.41
  % -0,84
 • COSMOS HUB/TL
  273.52
  % -2,12
 • CARDANO/TL
  11.32
  % -0,77
 • TETHER/TL
  28.93
  % -0,05

ABD Bankası State Street, Kripto Para Birimlerine Odaklanan Dijital Birim Kurdu

binance.gif

Amerika’nın en eski ikinci bankası State Street Corporation, kripto para birimi çabalarına odaklanmak için dijital bir birim kuracak. Bu, Yönetim Altındaki Varlıklarda (AUM) 40 milyar doları aşan bankacılık kuruluşunun, platformu aracılığıyla kripto ticaretine olanak sağlayacağını söylemesinden kısa bir süre sonra geldi.

State Street Dijital Birim Kurdu

Finance Times , State Street’in kripto para birimi endüstrisi ile ilgili son çabasını bildirdi . Kapsama göre, dev banka, kuruluşun kurumsal müşterilerinin kripto varlıklarıyla etkileşime girmesine izin verecek yeni bir dijital bölüm oluşturma planlarını özetledi.

Bölümün yetkilisi Nadine Chakar, State Street Digital’in dijital varlıklara yönelik talebi son birkaç ayda %300 artan müşterilerin artan iştahının ardından geldiğini söyledi.

“Bunun hızla ilerlediği bir devrilme noktasındayız. Kriptoda bağış alan vakıf ve vakıflardan telefonlar alıyoruz ve bununla ne yapacağız? Bilançolarına kripto para eklemeyi düşünen şirketler görüyoruz.” – o ekledi.

Yeni girişimin, büyük banka ile çeşitli akademik kuruluşlar ve yerel düzenleyiciler arasındaki işbirliğinin sonucu olacağını açıkladı.

ABD sektördeki düzenleyici tutumunu geliştirmeye hazırlanırken Chakar, bankanın “düzenleyici bir bakış açısıyla desteklememize izin verilen kripto hizmetlerindeki her şeyi destekleyeceğini” söyledi. Düzenleyicilerimizle ileri ve geri iletişim seviyesi yoğun.”

State Street’in yakın zamanda Londra merkezli bir kripto şirketi olan Puremarkets tarafından dijital varlık ticareti için kullanılması için Currenex platformunu sağladığını belirtmekte fayda var.

ABD Bankaları ve Kripto

Amerikan bankaları, kripto para endüstrisini yıllarca ezdikten sonra, son birkaç ay içinde ayarlarını değiştirdi. Yarım düzine ABD devi, State Street’e benzer şekilde yüksek müşteri talebini öne sürerek, çeşitli çabalarla dijital varlık alanına dahil olma planlarını özetledi.

En eski ABD bankası olan BNY Mellon, bu yılın başlarında saklama hizmetlerini başlattığı için suçlamaya öncülük etti. Kısa bir süre sonra, trend Morgan Stanley’e katıldı. Wall Street dev etkin üç fon aracılığıyla BTC etkiyi sağlaması kurumsal müşteriler ve kendi fonların bir düzine Bitcoin satın almak açtı.

Goldman Sachs ve JPMorgan gibi daha önceki tanınmış saldırganlar da çoğunluğa katıldı. Goldman, bir Bitcoin ETF için bile başvuruda bulunurken, JPM’nin CEO’nun endişelerine rağmen aktif olarak yönetilen bir BTC fonu serbest bırakmak istediği bildiriliyor .

cryptopotato

binance.gif