• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

ABD Bankaları Ödemeler İçin Artık Stablecoin Kullanabilecek

binance.gif

Federal bir mali düzenleyici, ABD bankalarına, ödeme işlevleri için stablecoin gibi yeni teknolojileri benimseyebileceklerini bildiriyor.

Finansal kurumlara rehberlik eden yeni bir mektupta, Para Birimi Denetleyici Ofisi’nden (OCC) Jonathan Gould, bankaların bağımsız bir düğüm doğrulama ağında (INVN) bir düğüm olarak hizmet verirken ödemeler için stablecoin kullanabileceğini söyledi.

“INVN’ler ve ilgili stablecoinler, banka tarafından izin verilen ödeme faaliyetlerini gerçekleştirmenin yeni teknolojik yollarını temsil ediyor. Bu nedenle, bir bankanın bir INVN’de bir düğüm olarak hizmet vererek ödeme işlemlerini doğrulayabileceği, saklayabileceği ve kaydedebileceği sonucuna vardık. Benzer şekilde, bir banka diğer izin verilen ödeme faaliyetlerini gerçekleştirmek için INVN’leri ve ilgili sabit paraları kullanabilir. “

OCC , bankaların stabilcoin alıp satabileceğini ve ödemeleri kolaylaştırmak için kendi coinlerini çıkarabileceğini söylüyor. Büyük dolar pegged anda stablecoin urgan (USDT) üzerinden 22 milyar dolar piyasa değeri ile USD Coin (USDC), 4 milyar doları aşan bir piyasa değeri ile takip ediyor.

OCC, bir bankanın kendisini dahil etmeyi seçtiği herhangi bir stabilcoin düzenlemesinin Müşterini Tanımasını ve Kara Para Aklamayı Önleme politika gereksinimlerini karşılaması gerektiğini ekliyor.

“… stablecoin düzenlemeleri, barındırılmamış cüzdanları kullananlar da dahil olmak üzere tüm işlem yapan tarafların kimliğini elde etme ve doğrulama kapasitesine sahip olmalıdır.”

Gould, stablecoin’lerin ve bağımsız düğüm doğrulama ağlarının faydalarının, ödeme sağlamanın verimliliğini, etkinliğini ve esnekliğini artırmayı içerdiğini söylüyor.

Ayrıca ödeme hizmetlerinde kripto para birimlerinin kullanımının uyumluluk risklerini artırdığını söyleyerek itirazlar konusunda da uyarıda bulunuyor.

dailyhodl

binance.gif