• BITCOIN/TL
  604580,720
  % 0,13
 • ETHEREUM/TL
  40759
  % 1,28
 • RIPPLE/TL
  10.75
  % 1,12
 • BITCOIN CASH/TL
  5963.23,132
  % -1,57
 • LITECOIN/TL
  1894.79
  % 0,66
 • COSMOS/TL
  347.26
  % 3,03
 • CARDANO/TL
  20.94
  % 0,68
 • TETHER/TL
  9.6
  % -1,43

26 Kripto Platformu SEC Davası Nedeniyle XRP’yi Desteklemeyi Bıraktılar

binance.gif

Ripple, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile yasal bir savaşa hazırlanırken, büyüyen kripto platformları listesi XRP’ye olan desteği iptal ediyor.

Analist Leonidas Hadjiloizou, varlığın kayıtsız bir menkul kıymet olabileceği iddialarına yanıt olarak XRP‘yi çevreleyen politikalarını değiştiren 26 şirketin bir listesini hazırladı.

Her kripto platformu, dijital varlığın satışı veya değişimi ile ilgili kendi parametrelerini benimser. Bazı şirketler varlığa yönelik desteği yalnızca ABD platformlarında kaldırırken, diğerleri XRP için küresel olarak ticareti kesti. Ek olarak, bazı kripto borsaları varlığın listesinden çıkarılırken, diğerleri XRP için alım satımı durdurdu, askıya aldı veya devre dışı bıraktı.

Kripto borsaları Bitstamp, Abra ve eToro ile birlikte kripto piyasası üreticisi B2C2, yalnızca ABD’de XRP alım satımını askıya aldı. Bu arada, kripto borsası Stex, yalnızca ABD’de XRP alım satımını da devre dışı bıraktı.

Borsalar Coinbase, Beaxy, OSL, OKCoin, Ziglu ve iTrustCapital, Ripple’ın yerel varlığı için de ticareti askıya alıyor, ancak faaliyet gösterdikleri tüm ülkelerde bunu yapmayı seçiyorlar. Piyasa yapıcılar Jump Trading ve Galaxy Digital aynı yaklaşımı benimsiyor.

XRP’yi tamamen ABD’de kaldıran kripto borsalarına gelince, bunlar BinanceUS, CrossTower, Crypto.com ve Bittrex’i içeriyor. Kripto cüzdan Swipe, ABD’de de XRP’yi kaldırıyor.

Ticaret platformu Eobot, XRP’yi küresel ölçekte listeden çıkaran tek borsa.

Varlık yöneticisi 21shares ve Sarson Funds da küresel olarak listeden kaldırılıyor. Sarson Funds, diğer kripto varlık yöneticisi Bitwise ile birlikte XRP’deki pozisyonlarını da tasfiye etti.

Kripto ödeme şirketi Simplex, XRP işlemlerini küresel olarak bloke ederken, ödeme şirketi Wirex yalnızca ABD’de XRP ödemelerini hariç tutuyor.

Brokers Genesis Trading ve Bitcoin Suisse, XRP desteğini tamamen kaldırdı.

Bazı kripto platformları, söz konusu dijital varlığa yönelik önceki destekleri nedeniyle zaten yasal savaşlara karıştı.

Coinbase, XRP satışı nedeniyle bir dava ile karşı karşıya. Davacı, Coinbase’in kayıtsız bir menkul kıymet olduğunu bilmesine rağmen XRP’yi sattığını iddia ediyor.

dailyhodl

binance.gif