• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

211 yaşındaki yatırım şirketi 4,75 milyon dolarlık Ethereum (ETH) satın aldı

binance.gif

Chicago merkezli finansçı Rothschild Investment Corporation , Grayscale Ethereum Trust’ın (ETHE) 265.302’den fazla hissesini satın alarak dünyanın en çok kullanılan blok zincirine güç veren varlık olan ETH’ye yaptığı ilk yatırımını işaret etti.

 

Rothschild’in ETH tröstündeki hisseleri 31 Mart’ta 4,75 milyon dolardan fazlaydı (başvuruya göre).

Firma, küresel finans, emlak, madencilik, mücevher, şarapçılık ve diğerleriyle ilgilenen gizli bir grup olan efsanevi Rothschild ailesinin bir parçasıdır. Aile, 19. yüzyılda dünyanın ve hatta modern dünyanın en büyük özel servetine sahipti.

Bu nedenle, ETHE, Grayscale tarafından sunulan kripto destekli birçok ‘Güven’ ürününden biridir . Bunlar, yatırımcılara sunulan her hissenin bir parçası olarak az miktarda spot kripto içeren , tamamen düzenlenmiş, kurumsal odaklı finansal araçlardır .

Ürün şu anda, ABD’deki kurumsal yatırımcılar ve aile ofislerinin gelişen kripto piyasasına maruz kalmaları için her an iflas edebilecek, düzenlenmemiş kripto borsalarının aksine tek yollardan biri. Böyle bir düzenleme Rothschild’in beğenisini çeker.

ETHE yatırımına ek olarak, Rothschild Grayscale Bitcoin Trust’taki pozisyonunu yaklaşık 8.000 hisse ile 38.346 hisseye yükseltti – 2020 sonunda sahip olduğu 30.454 hissenin üzerinde bir artış. Bunlar şu anda 1.92 milyon dolar değerinde.

 

Firma, Grayscale’in güven ürünü aracılığıyla ETH’ye maruz kalmak isteyen ilk marka-marka kurumsal fonu oldu.

Artan ETH ilgisi

Çoğu kurumsal kripto faaliyeti büyük ölçüde Bitcoin ile sınırlıdır, ancak Ethereum’un güçlü temelleri, yaklaşan teknolojik güncellemeleri ve genel olarak daha geniş bir kullanım durumu, bazı yatırımcılar için onu daha iyi bir bahis haline getirmeye başlıyor.

Geçen ay analitik firması CoinShares tarafından yayınlanan bir rapora göre, ETH ile ilgili yatırım ürünleri 2021 yılının ilk çeyreğinde rekor seviyedeki en yüksek seviye olan toplam 4,2 milyar dolarlık giriş çekti.

Raporda, “Fon akış verileri, Ethereum’un geçen hafta 113 milyon dolarlık girişle yatırımcılar arasında giderek daha popüler olduğunu vurguladı ve toplam akışların neredeyse% 50’sini oluşturdu” dedi.

Hatta bazıları spot kripto destekli finansal araçlar yerine spot ETH satın alıyor. Hong Kong’da listelenen bir fotoğraf düzenleme uygulaması olan Çinli firma Meitu, bu yılın başlarında bunu yapan ilk şirket oldu ve tek bir günde 22 milyon dolar değerinde varlık satın aldı.

cryptoslate

binance.gif