• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

20’den Fazla Çinli Kripto Şirketi Yasağın Ardından Ülkeden Ayrılıyor

binance.gif

20’den fazla Çinli dijital varlıkla ilgili işletme, ülke herhangi bir kriptoya karşı düşmanca duruşunu sürdürürken faaliyetlerini durduracaklarını ve yerel piyasadan çekileceklerini açıkladı.

Çin Kripto Yasağının Etkisi

Çin’in kripto para endüstrisine yönelik olumsuz duruşu yıllardır biliniyor ve yerel yetkililer yatırımcılara bunu sık sık hatırlatma eğiliminde. Eylül ayının sonunda, ülkenin merkez bankası , Çin sınırları içinde dijital varlıkların ticaretinin ve madenciliğinin yasaklandığını belirten bir belge yayınladı . Ayrıca insanların bu tür borsalarla işlem yapmasını yasakladı.

Kısa bir süre sonra, kripto ile ilgili birçok şirket işlerini kapatmaya başladı. Çin Menkul Dergisi göre, bu varlık sayısı duruyor onlar hizmet veren durdurun ve yurtdışında hareket edecek gibi birden 20 yaşında.

Bu tür organizasyonlardan bahsetmişken, yoğunlaştırılmış yasağın ana ticaret merkezi Huobi’nin Çin’den gelen yeni kullanıcı kayıtlarını askıya almasına neden olduğunu belirtmekte fayda var . Birkaç gün sonra, büyük Bitcoin havuzlarından biri – Huobi Anket – taşındı madenci BTC 4 milyar $ üzerinde. Bu, 18 Aralık 2017’den bu yana en büyük fon girişi oldu.

Çin baskısı Sparkpool’a da ulaştı . Geçen hafta açıklanan en büyük ikinci ETH madencilik havuzu, Çin Anakarasındaki yeni kullanıcılara erişimi durdurduğunu ve 30 Eylül itibariyle tüm hizmetlerini bıraktığını duyurdu.

Her şeyin ötesinde, Çin hükümeti ele geçirilen o ilde 45 tür el konulmasını işaretleme İç Moğolistan kuzey ilinde madencilik ekipmanı.

BTC Çin Yasaklarından Sonra Güçleniyor

En kalabalık ülkenin hükümeti, sınırları içindeki tüm olası kripto para birimi operasyonlarını durdurma çabalarını ikiye katlamış olsa da, bitcoin nihayetinde saldırılara direndi. Aslında, bu satırları yazarken, varlığın fiyatı, Çin Halk Bankası’nın son yasağından bu yana yaklaşık %25’lik bir artış olan 54.500 dolar civarında bulunuyor.

Ünlü muhbir Edward Snowden geçtiğimiz günlerde konuyla ilgili düşüncelerini de paylaştı . Ona göre, Çin kısıtlamaları aslında Bitcoin’i daha da güçlendirdi.

Girişim Sermayesi Firması Andreessen Horowitz’in (a16z) Ortağı Katie Haun ise Amerikan mali düzenleyicilerini Çin’in şimdiye kadar yaptıklarının tam tersini yapmaya çağırdı:

“Bu, ABD için bir fırsat çünkü Çin’in yaptığının bu aleminde aklımdakinin tam tersini yapmalıyız.”

Şu an itibariyle en büyük ekonominin Bitcoin’e karşı bu tür olumsuz politikalar uygulamaya niyeti yok gibi görünüyor. Hem Fed Başkanı Jerome Powell hem de SEC başkanı Gary Gensler , ülkenin dijital varlıkların kullanımını yasaklamayacağına dair güvence verdi .

cryptopotato

binance.gif